دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی

استفاده از تابلو ها، قاب عکس ها در جای درست و استفاده از آینه در مناطقی از محیط که کوچک هستند می تواند به کار عمق بیشتری بدهد. قاب عکس و نقاشی روی دیوار ، مانند روحی زنده برای خانه است و زیبایی بسیار زیادی به خانه می دهد. بهتر است اگر قاب عکس یا تابلویی زیبا هماهنگ با محیط دارید در کنار فضای نهار خوری از آن ها استفاده کنید. ما در ابتدا باید بدانیم که فضای موجود چه امکاناتی دارد، اندازهی آن چقدر است، نورپردازی آن به چه صورت بوده و از چه سبکی برای دکوراسیون آن استفاده شده است. با ایده های موجود در بهترین سایت دکوراسیون داخلی منزل تمامی افراد جامعه با هر سطح مالی می توانند دکوراسیون داخلی منزل خود را بروز نمایند. کل فضا را تحت تأثیر خود قرار می دهد. تیم معماری آرین پاراکس با شناخت صحیح فضا و با دید گسترده منحصر به فردترین دکوراسیون داخلی را برای منزل شما طراحی می کند.

این موضوع در طراحی دکوراسیون داخلی نیز صدق می کند. در صورتی که دکوراسیون مبلمان سلطنتی در دستور کار قرار داشته باشد و طراحی دکوراسیون ایرانی نیز در آن گنجانده شده باشد، بهترین حالت چیدمان مبلمان سلطنتی قراردادن آن در نزدیکی پنجره و نور گیر و قرار دادن یک قالیچه در مرکز چیدمان زیر یک میز و یا در فاصله مساوی با دیگر مبل ها می باشد. ارتفاع لوستر در جاهایی که لازم است باشد، بسیار تاثیر گذار در خروجی کار شماست. و باید ارتفاع و حجم لوستر با توجه به ارتفاع و مساحت محیط انتخاب شود. پس بهتر است با توجه به نوع راهرو و ورودی ای که منزل شما دارد، آن را به بهترین نحو زیبا و دلباز کرد چون حسی که با وارد شدن از خانه میگیرید نشون دهندهی حال و هوای تمام خانه است. پس از آماده شدن طرح های پروژه مورد نظرتان، باید برای اجرای این طرح ها برنامه ریزی نمایید. نورپردازی فقط روشن شدن محیط نیست و بازی با نور در سطوح و لول های مختلف است که نورپردازی یک محیط را شکل داده است. اما در سبک های کلاسیک، نئوکلاسیک ،سنتی و روستیک، لوستر از عوامل مهم تاثیر گذار در دکوراسیون است و باید با نهایت دقت انتخاب شود، هم از نظر جنس هم رنگ هم فرم و شکل بدنه کاملا باید با محیط ست شود.

یکی دیگر از قسمتهای مهم خانه که بیشتر مورد توجه خانمها قرار میگیرد، آشپزخانه است. در این مقاله قصد داریم هفت اصل مهم و کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی را با هم مرور کنیم. با توجه به اهمیت بسیار زیاد دکوراسیون داخلی در زندگی امروز و علاقه جوانان برای ورود به این رشته، قصد داریم تمام آنچه باید درباره رشته طراحی داخلی، معماری داخلی و دکوراتیو بدانید را معرفی کنیم. از خصوصیات سبک مدرن یونانی استفاده زیاد از نور طبیعی است. حذف جزئیات زیاد در دکوراسیون داخلی و استفاده از کفپوشی جذاب برای محیط که بیشترین وظیفه را برای کاربری و رنگبندی محیط دارد. رعایت تعادل نیاز به دقت بسیار زیادی دارد. در دکوراسیون داخلی اداری و تجاری رعایت اصول چیمان باعث افزایش فروش و بازدهی کار می شود، دسترسی مشتریان به کالا، نحوه چیدن قفسه ها و دکور ها، مسیر عبور مشتری از انتخاب تا خرید کالا تا حتی بیرون رفتن مشتریان و غیره باید برنامه ریزی و مشخص شود. در محیط های تجاری و اداری برای ایجاد صمیمیت و انژی در فضا می تواند از نو و لوستر های سبک استفاده کرد و فضا را با نوری ملایم دکوراتیو کرد و جذابیت ها را افزایش داد.

لذا تعیین متراژ و افزایش یا کاهش آن ، تاثیر مستقیمی بر روی هزینههای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دارد . طراحی دکوراسیون داخلی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. میزان درآمد رشته طراحی دکوراسیون داخلی مانند نحوه ورود به بازار کار در مرحله افراد به مهارت شخص بستگی دارد. این دو مقوله اصولا با یکدیگر اشتباه گرفته میشوند در حالی که مسیری کاملا جدا از هم دارند، در واقع باید گفت دکوراسیون داخلی شغلی است که نیاز به دانش و فعالیتهای عملی ندارد و بیشتر بر اساس مهارت و سلیقه پیش میرود، با این حال برای موفقیت در این شغل دورههایی وجود دارد که به شناخت و بررسی سبک ساختمانها، انواع مبلمان، انتخاب المانها و … مسلما سپردن کارها به کاردان مزایای خاص خود را دارد و نتایج آن هم غالبا موثرتر است. ضمن آنکه می توانید از گیاهان در راهرو ها، مسیر های عبور و مشاعات خود استفاده کنید. اگر احساس می کنید نمی توانید هزینهی زیادی برای کف خانه بپردازید، می توانید از موکت های مدرن و زیبا برای خانه استفاده کنید که شما را از خریدن فرش نیز، بی نیاز می کنند. سقف ،دیوار ها، دکور ها، کابینت، پارتیشن ها و کف هریک باید در ابتدا درقالب فرم به هماهنگی رسیده و سپس به ترتیب جنس، رنگ و بافت مکمل هم شوند.