دکوراسیون داخلی – آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی

برای آن که بهترین باشید لازم است ابتدا راه بهتر شدن را بیابید، داشتن دکوراسیون شیک و زیبا مستلزم انتخاب یک سبک واحد و طراحی داخلی بر اساس استاندارد های سبک مورد نظر است. طراحی و دکوراسیون داخلی مانند هر شغل و حرفه ی دیگری نیاز به تخصص و اصول منحصر به فرد خود را دارد، در ابتدا این نکته بسیار مهم است که طراحی داخلی منزل مدرن و شیک باید توسط متخصصین این حرفه و یا با مشورت و نظارت بر افرادی که بر این حوزه تخصص دارند انجام شود. معماران داخلی همراه با دانش و تجربه و سابقه کاری خود به طراحی دکوراسیون می پردازند، به صورتی که برابری در فضا به وجود می آورند. طی سال های اخیر آینه ها در طراحی های دکوراسیون داخلی منزل جای خاصی پیدا کرده اند و تبدیل به عاملی اساسی شده اند. جایی که مینیمال ها خود را پدر سبک اسکاندیناوی می دانند و نسل دکوراسیون اسکاندیناوی مشتق شده از پایه های سبک مینیمال است. یک میز آرایش همراه با صندلی مدرن، زیبایی بیشتری به اتاق خواب می دهد.

بُردها و برچسب های نقاشی به آسانی قابل ست شدن با رنگ دیوارها هستند، و هنگامیکه با سلیقه کودکتان انتخاب شوند بسیار مورد علاقه شان خواهد بود. به جای خرید یک دست مبلمان جدید به این فکر کنید که چه رنگ هایی را تا به حال استفاده نکرده اید و وسایل و روکش های جدید به مبل ها اضافه کنید و رنگ های دیوار و لوازم را با هم ست کنید. از مقواهای تزیینی و طرح های رنگی استفاده کنید و بدون اینکه دردسر چسباندن کاغذ دیواری را داشته باشید، به دیوارها حال و هوای تزیینی ببخشید. در کشور ما مرسوم است که معمولا بیشتر از قالب های شرکت سهامی خاص و یا شرکت مسئولیت محدود استفاده می شود. سپس می توانید با گذشت زمان به طراحی سایر قسمت های خانه نیز بپردازید. کسی متوجه نخواهد شد که شما از چه موادی سود جسته اید و تنها زیبایی را به چشم خواهد آمد. اما برای آنکه با نصف قیمت، ظاهر کمدها و کابینت ها را تغییر دهید، کافیست تا تنها درب ها را تعویض نمایید.

قالیچه و بالش ها ظاهر و حس تازه ای به وسایل قدیمی تان می بخشند. سرمایه گفته شده به سهام تبدیل می شود. با اصلاح نمودن طراحی دیوارها، پنجره ها تبدیل به جزئی از دکوراسیون داخلی منزل می شوند. سبکی جسورانه و ارگانیک که با تلفیق مدرینه و عناصر قدیمی، فضایی منحصر به فرد به محیط داخلی می دهد. برای این خانه ها حتما لازم نیست از وسایل و لوازم لوکس و گران قیمت استفاده گردد بلکه طراحی متناسب و چیدمان هماهنگ می تواند زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را پدید آورد. شرکتهای معماری و طراحی داخلی، شرکتهایی که خدمات ساختمانی ارائه میدهند، فروشنگان محصولات حوزه دکوراسیون و به طور کلی همهی مشاغل مرتبط با دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی میتوانند به صورت رایگان در چیدانه ثبت نام کنند و با ایجاد یک پروفایل تخصصی و حرفهای، نمونه کارهایشان را در معرض دید مخاطبین چیدانه قرار دهند. مثلا نوع مصالح ساختمانی و یا تزئیناتی که برای دیوارها در نظر گرفته می شود را بافت می گویند. ممکن است تصور شما از آینه کنسول یک وسیله سنگین و جا گیر باشد که تقریبا حجم زیادی از فضای محل مورد نظر را اشغال می کند، این باور اشتباه را کنار بگذارید زیرا با پیشرفت های که در دنیای بزرگ طراحی رخ داده می توان نمونه های شیک و فانتزی آینه کنسول را در هر گوشه از خانه داشت بدون آن که حتی یک سانتی متر از فضای مورد نظر را به خود اختصاص دهد.

برای آنکه هماهنگ به نظر برسد، دستگیره ها، قفل ها و لوازم روشنایی را از یک فلز هم رنگ انتخاب کنید. ارائه خدمات مشاورهای آنلاین، طراحی و فروش طرحهای آماده ، ارتباط آنلاین و زنده با مشتریان و کسب اطلاعات بدون نیاز به حضور در محل، و بسیاری از این دست کارها باعث میشود تا شغلی ایده آل از هر نظر برای شما آماده شده باشد. پارکت، لمینت و ترموود از جمله متریال های رایج در بازار هستند که تحت عنوان کفپوش چوبی به فروش می رسند. آویختن به دیوار با کمک قابهای دست ساز، بهترین راه نشان دادن کارهای هنری کودکان، لوح های تقدیر، مدال ها و جام های ورزشی و جوایز بر دیوارها می باشد. وسایل دور ریختنی روزانه از قبیل مقوا و پارچه مواد کم اهمیتی هستند که به کمک ذوق شما شباهت زیادی به مواد تزیینی گران قیمت پیدا می کنند. با این روش علاوه بر آنکه باعث نمایش دادن کارهای کودکانتان می شود، به زیباتر شدن طرح خانه تان کمک زیادی می کند. فضا را غنی می کند و باعث گردش خون می شود. دفعه بعدی که به میوه فروشی می روید از محصولاتی که رنگ های زیبایی به میزتان می دهند چشم پوشی نکنید؛ لیمو، انگور، سیب و پرتقال وقتی در یک ظرف زیبا یا دیس شیشه ای چیده شوند جلوه زیبایی به میزتان خواهند داد.