دکوراسیون داخلی – آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی

هیچکدام از ترفندهای خانه آرایی، کارآمدتر از نصب آینه برای دلباز نشان دادن خانه و ایجاد حس آرامش در بدو ورود نیست. سبک نئو کلاسیک تا حدودی میتواند ترکیبی از سبک کلاسیک سنتی باشد با این تفاوت که این سبک در رنگهای گوناگون خود را نشان میدهد، اما دکوراسیون کلاسیک تنها رنگهای سفید و بسیار روشن را میطلبد. امروزه طراحی داخلی خانه ها و سایر مکان ها بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرح دلخواه در دکوراسیون داخلی باعث می شود انرژی، آرامش و حتی اعتماد بنفس افراد بالاتر برود. شاید خیلی از افراد بر این تصور باشند که طراحی دکوراسیون داخلی کار ساده ای می باشد و فقط با صرف هزینه نسبتاً زیادی انجام می شود در حالی که اصلا چنین نمی باشد. ترانزیشنال به حد متعادلی بین سبک دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن بر میگردد. این سبک محبوب و پرطرفدار، پیوند دهنده سبک سنتی غربی با سبک مدرن است و تعادل را رعایت می کند.

در این مقاله ما به ۸ مورد از محبوبترین آنها اشاره می کنیم و ویژگی های هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم. نکته مهم در سبک صنعتی به دست آوردن زیباشناسی کارخانههای قدیمی و انبارها و برگردان آنها در یک محیط شیک و قابل سکونت است. سعی کنید قبل از آنکه دست به انتخاب یک رنگ برای تزیین بزنید رنگهای مختلف را امتحان کرده و سپس انتخاب کنید. این کار به فضای ما رنگ و زیباییی میبخشد و باعث ایجاد یک نقطه کانونی میشود. دکوراسیون داخلی هم مانند هر حرفه و تخصص دیگری اصول مربوط به خود را دارد، که باید در زمان پیاده سازی تکنیک ها و اصول دکوراسیون فضای داخلی یک محیط خاص حتما این اصول رعایت شود. هرکسی برای انجام تغییرات در خانه اش ابتدا نیاز به یک بودجه بندی دارد، اما پیش از آن باید بودجه و فکرش را مشغول کالاهای ضروری زندگی اش کند و سپس از پس اندازش برای پر کردن فضاهای خالی خانه بهره ببرد. سبک مدرن سبکی پر طرفدار در دکوراسیون داخلی منزل است که آن را معمولاً با سبک معاصر به اشتباه میگیرند.

اکنون راهنمایی های آن لاین، یوتیوب، ماهواره و اینترنت راه کارهای خوبی هستند که در اختیارتان می باشد. امروزه دیگر مدتها از زمانیکه فقط عدهای ماهر توان انجام کارهای خاص را داشتند می گذرد. این یکسان سازی همه چیز را باهم زیبا خواهد کرد! درحالیکه اگر این مقدار از بودجه را صرف خرید یک قفسه کتاب کنید، احتمالا به چشم نخواهد آمد و بی دلیل پولتان را هدر داده اید. اگر می خواهید بر روی یک دیوار تنها یک قاب عکس یا تابلو نقاشی آویزان کنید می توانید بر حسب رعایت استاندارد در هر جای دیوار آن را استفاده کنید اما برای آویزان کردن چندین قاب بر روی یک دیوار سعی کنید، آن ها را در کنار هم یا بر روی هم قرار دهید و فاصله ای حدود پنج تا ده سانتی متر بین هر قاب را رعایت کنید تا زیبایی هر قاب نمایان شود و از فاصله انداختن زیاد بین هر قاب خودداری نمایید.

ارائه راهکارهای ارزان قیمت و ایده های خاص در حوزه دکوراسیون داخلی فضای منزل خود را جذاب کنید، چشم های شما لیاقت این را دارد که زیبایی های بیشتری را ببیند. به فروشگاه بروید و تعدادی آینه ارزان قیمت بخرید و از آن ها برای قاب عکس و آینه کمد استفاده کنید. از آنجا که این شیوه ارزان قیمت است هروقت که مایل بودید می توانید دوباره آن را تغییر بدهید. از قبیل گلدان و سفالهای ارزان قیمت. برای برقراری این تعادل در فضا می توانید در سمت دیگر یک میز عسلی قرار دهید و روی آن یک گلدان گل قرار دهید. یک مجموعه کوچک از تزیینات مربوط به فصل را بر روی میز، بوفه، اتاق نهارخوری و روی میز عسلی بچینید و اینگونه به اتاق طرحی بیرونی ببخشید؛ چه تعدادی صدف یا سنگ ریزه درون شیشه باشد و چه مخروط کاج و یا تعدادی گل همیشه بهار در یک سبد زیبا، این نوع گزینش زیبا و همینطور به صرفه خواهد بود. از آنجا که گیاهان نقش اساسی در دکوراسیون اسکاندیناوی بازی می کنند حضور گل و گلدان در اتاق خواب نیز جای تعجب ندارد. به جای خرید یک دست مبلمان جدید به این فکر کنید که چه رنگ هایی را تا به حال استفاده نکرده اید و وسایل و روکش های جدید به مبل ها اضافه کنید و رنگ های دیوار و لوازم را با هم ست کنید.