دکوراسیون داخلی,طراحی داخلی,دکوراسیون منزل,طراحی دکوراسیون,دکوراسیون اداری,دکوراسیون مطب,دکوراسیون مغازه

رنگ های قرمز، سفید و آبی از پرکاربردترین های این سبک هستند؛ به عنوان مثال، یک شومینه آجری رنگ، دیوارهایی به رنگ کرم و مبل هایی با رنگ آبی، پالت رنگ Cool Britannia را به روشی عالی نمایان می کند. مزیت سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک نسبت به کلاسیک، این است که هیچ محدودیتی در استفاده از مواد، مبلمان و تزئینات وجود ندارد اما از اصول خاصی تبعیت می کند. انتخاب یک سبک مشخص باعث هماهنگی بیشتر و وحدت بین عناصر داخلی منزل میشود. اما در بین آنها سبک شیکر یکی از سبکهایی است که شما حتی اگر اطلاعی از آن داشته باشید به سمت آن جذب میشوید. و بدون اینکه دغدغه مدیریت هزینه را داشته باشید از دانش و سواد آنها بهرهمند شوید. در نتیجه باید فضای بیشتری را به این قسمت از خانه اختصاص داد. بعد از آن باید سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید. در ادامه می خواهیم ، درباره ی هر یک از اقدامات آن توضیح بدهیم.

برای انتخاب شایستهی سبک مناسب دکوراسیون داخلی ، دریافت مشاوره از متخصصین مجموعه را به شما پیشنهاد میکنیم چون با توجه به موقعیت ملک و نقشه ساختمان و روحیات افراد ساکن در محیط میتواند به صورت کلی در هر 2 سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک لحاظ گردد . رنگها موجب کوچک یا بزرگ دیده شدن محیط میشوند و تأثیرات مستقیم بر روی افراد دارند. شما در این زمینه کافی است که با استفاده از رنگها به محیط داخلی و خارجی ساختمان خود، روح ببخشید. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ایده چین، در قدیم الایام طراحی داخلی منزل جزیی از معماری ساختمانها به شمار میرفت. اما اگر بخواهیم نئوکلاسیک را در یک جمله تعریف کنیم میتوان گفت: نئوکلاسیک، ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک است». برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری از چه رنگی استفاده کنیم؟ با انعکاس جنبش بین المللی و سبک Bauhaus، به علت کاربرد واضح از رنگ ها، خطوط مشخص و ارتباط تعاملی که با طبیعت و دنیای بیرون خانه برقرار کرد، از دیگر سبک های دکوراسیون داخلی متمایز گردید. ایدهی برخورداری از یک طراحی لوکس، میتواند در بین افراد متفاوت باشد.

نور یک محیط باید هم تنوع داشته باشد و هم نباید باعث اذیت افراد شود. بنابراین، در قدم اول باید تکلیف خودتان را با سلیقهتان مشخص کنید. سپس باید مشخص کنید کدام قسمت منزل به طراحی دکوراسیون نیاز بیشتری دارد؟ شکل آشپزخانه، نوع طراحی داخلی آشپزخانه را مشخص میکند. سبک نئوکلاسیک که به دوره رنسانس روم و یونان باستان باز میگردد، یکی از انواع سبکهای دکوراسیون داخلی است که در قرن ۱۸ میلادی شکل گرفت که در آن تمایل بسیاری به لوکس و با شکوه بودن مشاهده میشد. فرقی نمیکند آشپزخانهای به شکل L داشته باشید و یا U شکل، سعی کنید مثلثی را با استفاده از سه وسیله: سینک، یخچال و گاز تشکیل دهید. توجه داشته باشید که رنگ های روشن باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضای خانه های کوچک می شود بنابراین بهتر است شما برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک سراغ رنگ های تیره نروید و از رنگ های روشن نظیر سفید و کرم و … شما میتوانید از سبکهای ساده و کلاسیک استفاده کنید و یا طرفدار مدرنیته باشید. فایده دیگر سپردن کار به شرکتها و یا طراحان دکوراسیون داخلی است که میتوانید هزینهها را مدیریت کنید. به آن دسته از دستاندرکاران گویند که در تنظیم داخلی در سبکهای مختلف تخصص دارد.

استفاده از شیشه، آینه، گچ کاری و هنرهای ظریف دیگر در تزئین و آرایه بندی فضا، تمام ملاحظات زیبایی شناسی، اقلیمی و حتى شرعی را نیز شامل می شده است . در زیر سقف کشسان ال ای دی و لامپ تعبیه میشود که چیدمان خاص چراغ ها زیبایی آنرا چند برابر میکند و هم روشنایی فضای داخلی را تامین میکند. سبک هایی است که میتوان در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد. دیوار های گچ بری شده با تزییات فلزی، سنگی، چوبی و حتی پلاستیکی جذابیت زیادی را در دکوراسیون کلاسیک ایجاد خواهد کرد. ایجاد هارمونی رنگی، حفظ با تکرار عناصر همرنگ باعث می شود فضا دلبازتر دیده شود. اما در دکوراسیون ایرانی، تعدادی از عناصر ثابت هستند. در این سبک شاهد برخی از عناصر مینیمال بوده و ساده بودن نیز یکی از عناصر مهم رعایت شده در آن به حساب میآید. در مبلمان و فرش ها از پارچه ها و الگوهای گلدار، انتزاعی و رنگدار استفاده شده است. مثلا فرش و قالی عنصر جدایی ناپذیر خانههای ایرانیست. تقارن و هندسه مشخص، نظم و فاصله اصولی، رنگ و نقوش خاص و مطرح و استفاده از متریال (مصالح) ارزشمند برگرفته از طبیعت مانند چوب، صدف، عاج، سنگ مرمر و دیگر المان های لوکس جزء جدایی ناپذیر این سبک معماری داخلی محسوب میشوند.