دکوراسیون داخلی؛ داستان کرونا و سلیقه دکوراسیونی ما! – همشهری آنلاین

برای مثال در سال ۲۰۱۰ متوسط درآمد افراد در آمریکا حدود سی و چهار هزار دلار بوده است که این عدد برای طراح داخلی عدد چهل و شش هزار دلار در سال را نشان میدهد. بسیاری از افراد متوجه تفاوت میان سبک مینیمال و خشکی آزاردهنده و بیروح نمیشوند که البته این موضوع موردبحث ما نیست. نقاشی روی شیشه از این سبک ابداع شد. هنگامی که می خواهید در مورد انتخب انواع کفپوش خانه فکر کنید، در ابتدا باید بدانید انتخاب های زیادی پیش روی شماست. 3. چه ایدههایی برای تزیین دیوار پشت تخت خواب مناسب دکوراسیون اتاق خواب شماست؟ اصول اولیه طراحی داخلی مینیمالیستی آن را ساده نگه می دارد و اطمینان می دهد که هر شی در اتاق دارای یک مکان و هدف است. سه اصل مهم در این سبک دکوراسیون داخلی وجود دارد: سادگی، انرژی و طبیعت؛ که مهمترین اصل پیدا کردن مکان مناسب برای هر وسیله می باشد. وجود عناصر خاصی مانند: تاتامی مت(کف پوش حصیری بافته شده از ساقه برنج) واشیتسو(اتاقی پوشیده شده از تاتامی مت) درهای کشویی، میز کوتاه و صندلی آن به نام زابوتن. علاوه بر این، مبلمان مدرن اواسط قرن بیستم تقریباً مناسب هر اتاقی بوده و با عناصرفوقالعاده سبکهای طراحی داخلی غنی و متنوعی شکل میدهند.

سبک دکوراسیون جدید ، یکی از به منحصر به فرد ترین زمینه های دکوراسیون می باشد که در آن ایجاد خلاقیت و نو آوری های امروزی نیز حرف اول را خواهد زد ، اما زمانی که نوع سبک دکوراسیون داخلی مدرن به یک عصر خاص و مهم در طول تاریخ دکوراسیون از منزل اشاره دارد. طراحان داخلی از نور برای ایجاد امنیت و آرامش و همچنین زیبایی یک فضا استفاده می کنند. در یک اتاق خواب ، رنگ آرام بخش ترجیح داده می شود زیرا اتاق برای آرامش در نظر گرفته شده است. رنگ ها کاملا تصادفی انتخاب می شوند حتی رنگ های مورد استفاده برای یک اتاق. در کل برای اینکه این سبک را در طراحی داخلی منزل خود پیاده کنید به یک فضای باز و بزرگ احتیاج دارید، زیرا وجود این سبک به خاطر ترکیب رنگ های موجود در آن موجب گرفتگی و دلگیر شدن فضاهای کوچک می شود. در دکوراسیون مصری وجود طاقچه هایی پر از اشیاء تزئینی و مجسمه و… وجود چیزهای کمرنگ، روشن، پر زرق و برق و پرجلوه در دکوری های یک منزل با طراحی داخلی سوئدی معروف است.

استفاده زیاد از سنگ های طبیعی مثل آهک و حجم های مکعبی، حجیم و خطوط مستقیم ستون های قطور و منقوش و پنجره های مشبک چوبی با رنگ تیره در معماری مصری و نوع خاص پرسپکتیو آن و همچنین استفاده از عناصر بارزی مانند: مصطبه (مقابر اشرافی)، هیرو گلیف (بارزترین نقوش دکواتیو مصری )، ستون های کوتاه و چاق، هیروگلیف، نقاشی ساکن و خشک، نقاشی پر رنگ و لعاب، نقاشی روی پاپیروس، نقش کنده کاری شده روی دیوار، رابطه نزدیک با طبیعت، لوتوس، آنخ (کلید زندگی یا کلید نیل )، خدای مات، آنوبوس، خپری (سوسک بالدار)، آمن، وجت، ایارت، اوروبوروس، بست، کانوپیک، اوبلسیک. فضا های مختلف را میتوان با رنگ های مختلف تفکیک کرد و به فضا ها انرژی بخشید. آغاز پیدایش هیچ یک از شیوههای معماری را به دقت شیوه گوتیک، نمیتوان تعیین کرد. پس همان طور که گفته شد یک نقشه کلی از طراحی دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید و ببینید در کنار این مبل قرار است از چه نوع تلویزیون و میز تلویزیون و همچنین میزجلومبلی، پرده، فرش و وسایلی استفاده کنید، زیرا در چیدمان وسایل منزل بسیار شما را کمک خواهد کرد و در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

هنر معماری گوتیک در میان سال های ۱۱۳۷ و ۱۱۴۴ (میلادی) در جریان بازسازی کلیسای سنت دنیس فرانسه پا به عرصه وجود گذاشت و تا اواسط قرن شانزدهم میلادی در اروپا معمول بود. تقریبا از اوایل قرن ۱۷ تا اواسط قرن ۱۸ در بیشتر کشورهای لاتین گسترش یافت. این سبک دکوراسیون داخلی خود به سبک های متفاوتی با نام هایی که بیشتر از القاب و اسامی ملکه ها و یا اشراف زاده ها بوده طبقه بندی می شود، مادر این بحث صرفا به بردن نام و خصیصه ای بارز از آنها اکتفا می کنیم. اما خم کردن کاغذ اسامی دیگری نیز در زبان ژاپنی داشته است که به تدریج به نفع اوریگامی از دور خارج شدهاند. که هر قسمت با کاغذ دیواری یا رنگ تیره جدا می شود. طاق های نیم دایره، استفاده از موزائیک بر دیوار، نواره، آب نما، سونا و استخر و تبدیل نقاشی دیواری به کاغذ دیواری از رنگ خصوصیات معماری این سبک دکوراسیون داخلی هستند. برای مثال در رومبلی یا پرده یا دیوار که باید سفید رنگ باشد. پالت رنگی مورد استفاده در این سبک با رنگ سیاه و سفید همراه با خاکستری، آبی و یا استفاده محدود از رنگ ها به چشم استراحت می دهد.