تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

گاها اتاقهای خواب علاوه بر عملکرد اصلی، فضایی برای کار یا درس هم محسوب میشن، پس باید این مساله در دکوراسیون اتاق خواب منظور بشه. این نوع سبک در دکوراسیون داخلی، از تک سبک بودن خارج می شود و یک سبک تلفیقی محسوب می شود. نوع دیگر، کفپوش های چوبی یا پارکت است که کیفیت و زیبایی بسیار زیادی دارند. در واقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک خانه ساده و بی آلایش است که تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده شده است. سبک روستیک یا روستایی مناسب افرادی است که ساده پسند هستند زیرا این سبک بسیار ساده و بی آلایش بوده و اکثر وسایل آن از جنس سنگ و چوب هستند. یکی از بزرگترین و رایج ترین مشکلات در هنگام طراحی دکوراسیون خانه های کوچک این است که اغلب افراد سعی می کنند همه ایده های طراحی را در این فضای تنگ به کار ببرند در صورتی که برای دیزاین داخلی این خانه ها باید ایده هایتان را محدود کنید.

4. سعی کنید کیفیت همیشه بر کمیت براتون ارجح باشه، چون ماندگاری موضوع مهمیه و اگر شما کلی وسیله ارزون و بیکیفیت داشته باشین، جلوه جالبی نداره اما میشه با تعداد کمتری وسیله باکیفیت به دکوراسیون بهتری رسید. طراحی داخلی یکی از شاخه های طراحی معماری است طراح داخلی اشراف کاملی بر پروسه طراحی معماری دارد کار طراح داخلی در آوردن فضا ها و فرم های داخلی ساختمان با تمرکز بر اصول طراحی معماری است طراح داخلی در صورت داشتن سر رشته از کارهای هنری و درک هنری بالا در خصوص چیدمان تزئینات داخلی نیز میتواند ورود کند اما فی نفسه طراح داخلی یک دانش آموخته رشته مهندسی معماری می باشد که علاوه بر داشتن ذوق و هنر زیبایی شناسانه بیش یا همان اندازه به جنبه های مهندسی فضاهای داخلی و کل ساختمان اشراف دارد چرا که در علم معماری تک تک اجزای یک بنا به یکدیگر مرتبط بوده و نمی توان به صورت جزیره ای عمل نمود از این رو طراح داخلی هم به موارد فنی چون قطر دیوارها و جانمایی ستون ها و فضاهای اصلی و فرعی و جهت و میزان تابش نور به داخل و.. همچنین برای نشان دادن اصالت و قدمت بیشتر از اسباب رنگ و رو رفته نیز می توان استفاده کرد.

این سبک از شهر های ساحلی گرفته شده است و طرفداران زیادی نیز داردو عموم رنگ های مورد استفاده آن، سبز، آبی و سفید بوده. دارانی باشد. گلدان و استفاده از گیاهان نیز در این سبک مورد توجه می باشد. مانند استفاده از رنگ های جیغ در کنار رنگ های خنثی، تابلو ها زرق و برق دار، عتیقه جات و مبلمان خراطی شده. در سبک مینیمال بیشتر از رنگ سفید و رنگ های روشن استفاده می شود، و این سبک بیشتر برای فضاهایی با متراژ کوچک کاربرد دارد. نور پردازی درست می تواند کوچک ترین سوئیت ها را نیز به دلباز ترین مکان برای زندگی تبدیل کند. این سبک به سبک مدرن شباهت بالایی دارد ولی در ریزه کاری ها متفاوت است زیرا به شدت از مد پیروی می کند نسبت به سبک مدرن انعطاف بیشتری داشته و از تفاوت عمده آن می توان به کاربرد خطوط خمیده اشاره کرد. کاربری فضا از دیگر جنبه های با اهمیتی است که باید مد نظر قرار گیرد، به خصوص در سال های اخیر که از ابعاد خانه ها کاسته می شود. طوری طراحی دکوراسیون داخلی خانه را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد. برای اجرای این سبک می توانید عناصری به شکل مستطیل را در دکوراسیون جای دهید.

شما به وسیلهی یک نورپردازی عالی می توانید وسایل موجود در خانه را بهتر و واضح تر نشان دهید. چراغ های موضعی بهترین نور پردازی را برای پس زمینه اتاق ها فراهم می کند. در شهرهای ساحلی مانند شمال کشور ، چوب ممکن است بهترین گزینه برای کفپوش نباشد زیرا رطوبت ناشی از پاشیدن باران از بالکن ها را جذب کرده و باعث پوسیدگی آن با گذشت زمان می شود. دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین حرفه ها است که تاثیر فیزیکی و روحی خاصی را بر روی افراد می گذارد و موجب میشود که افراد واکنش های متفاوتی نسبت به دکوراسیون ها مختلف از خود نشان می دهند، که یکی از مزایای آن بهبود بخشیدن عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در آن است. ملکا هلفت میگوید: «سنگ مرمر جلوهی خاصی به فضا میدهد پس در قسمتهای مختلف آشپزخانه از آن استفاده کنید. به سبب وجود وسایل هایی خاص در منازل ایرانی ها سبکی به نام دکوراسیون ایرانی ایجاد شد که استفاده از سماور های قدیمی، پشتی و ستون ها و ایوان های بلند ، فرش های دست بافت و پرده ها رنگی این نوع از دکوراسیون داخلی را تکمیل می کند.