با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی آن ها آشنا شوید! – مدیا دکور

اما اگر بخواهیم به چیز مشترکی در بین این افراد اشاره کنیم ، میتوانیم به عدم به هم ریختگی در طراحی لوکس و جذاب آنها اشاره کنیم . درواقع این نوع از دیوارها به دلیل عدم تخریب، بازسازی میشوند و به همین دلیل میبایست گچ کاری آنها به بهترین نحو و با دقت انجام شود. رنگ هایی چون آبی، سبز، آبی فیروزه ای از رنگ های معروف در معماری ایرانی به شمار می روند. این روزها به دلیل تداخل فرهنگ غربی با فرهنگ شرقی، متاسفانه فرهنگ شرقی و ایرانی ما نیز دستخوش تغییراتی قرارگرفته است، که این موضوع می تواند پیامدی چون بی هویتی مدرن را برای، معماری ایرانی داشته باشد. فضای کوچک اتاق خواب، یکی دیگر از دغدغه های معماران است، که آن ها با استفاده از رنگ های ملایم و روشن برای دیوارهای اتاق خواب، کوشیده اند، تا فضای اتاق خواب را بزرگتر و زیباتر کنند. به صورت معمول اتاق پذیرایی یکی از شلوغ ترین و عمومی ترین بخش های یک خانه مسکونی بوده و اکثر میهمانی های پر زرق و برق نیز در این قسمت برگزار می گردد. دیوارپوش ها در انواع مدل های مختلفی تولید می شود که از محبوب ترین و پرفروش ترین انواع این عنصر می توان به دیوارپوش طرح سنگ اشاره کرد.

اما برخی از انواع مبلهای چستر نیز در بازار هستند که انحنا دارند و میتوان از آنها در چینش گرد استفاده کرد. شاید پس از شنیدن اسم فرش ایرانی، سریعا فرش های دستبافت گران قیمت به ذهن شما خطور کند، ولی جای نگرانی نیست، شما می توانید، با استفاده از فرش های ماشینی طرح دستبافت، نیز دکوراسیون خانه خود، را با اصول ایرانی طراحی کنید. طراحی دکوراسیون داخلی چیزی نیست که هر کسی از پس آن بر بیاید زیرا نیازمند رعایت یک سری نکات و اصول خاص است، برای اینکه دکوراسیون ایده آل و بی عیب و نقصی طراحی کنید باید از ترفندهای طراحان دکوراسیون استفاده کنید که در این بخش از نمناک شما را با این ترفندها آشنا میکنیم. در چیدمان مبلمان منزل یکی از مهمترین عوامل استفاده صحیح از فضا و رعایت هرچه بیشتر اصول فنگ شویی میباشد. چیدمان پذیرایی یکی از مهم ترین بخش چیدمان های هر خانه ایرانی محسوب می شود، چراکه ایرانیان به مهمان نوازی شهرت زیادی دارند.

استفاده از شلف ها یا همان تاقچه ها، به عنوان تنها عنصر طراحی مشترک بین سبک ایرانی و مدرن محسوب می شود، که می تواند با قرار گرفتن در نشیمن و اتاق ها، به فضای خانه شما زیبایی زیادی هدیه کند. باید قسمت هایی مانند مبلمان، پرده و المان های تزئینی گران قیمت را برای اجرای این سبک خاص در نظر گرفت. سبکهای سنتی و کلاسیک پر از جزئیات، حکاکی، خط و خطوط تزئینی هستن، در صورتی که آشپزخانه های مدرن در نهایت سادگی اجرا میشن. از این رو بهتر است، که تلویزیون خود را توسط شلف ها، به دیوار نصب کنید، تا فضای کمتری گرفته شود. دفترچه اندازهها را برای تمام خریدها همراه خود داشته باشید. مبلمان چوبی به همراه کوسن های سنتی طرح ترمه، می تواند الهام بخش یک خانه ایرانی تمام عیار باشد. با در نظر گرفتن فضای بیرونی و ترکیبی از خانههای روستایی و سبکهای طراحی داخلی صنعتی، دکوراسیون روستیک بر فضای طبیعی و واقعی مثل چوب خام، سنگ، و چرم به همراه تغییرات پیچیده کلی و غیرمنتظره تأکید دارد. استفاده از گلیم و قالی به عنوان کف پوش فضای نشیمن، می تواند زیبایی وصف ناپذیری را به فضا اهدا کند. بهتر است از فرش های استفاده کنید، که کل فضای پذیرایی شما را پوشش ندهد، و بخشی از کف پوش شما نمایان شود، تا زیبایی فرش پهن شده و کفپوش در کنار هم، جلوه بصری زیبایی به فضای پذیرایی شما هدیه کند.

چراکه این شلف ها از کف زمین استفاده نمی کنند، و در واقع از بعد عمودی خانه استفاده می کنند، که همین موضوع سبب بزرگتر شدن فضای خانه می شود. از این رو بهتر است با پهن کردن فرش های کوچک روی کف، و نمایان شدن بخشی از کفپوش به بزرگتر شدن فضا کمک کنید. چراکه حضور دیوارها، در فضای داخلی خانه، از عبور نور جلوگیری کرده، و فضای خانه را تاریک می کند، که همین موضوع می تواند باعث کوچک شدن فضا بشود. خانم اشول زمانی که دید تجمل در خانه هایی انگلیسی به شدت گسترش یافته و اغلب خانه ها در انگلیس لوکس، اشرافی و پر از تجملات هستند، سعی کرد دکوراسیونی را معرفی کند که بتوان با ساده ترین اشیاء و به دور از تجملات آن را فراهم کرد. بهترین سبکهای طراحی داخلی انتقالی در ترکیبات غیرمنتظره تعادلی ایجاد نموده و درعینحال به فضایی آرام و گرم در خانه ایجاد میکنند. معمولا اهالی خانه وقت بیشتری را در آن سپری میکنند و اغلب تراکم بالایی از اثاثیه را در آن جای میدهیم. تفاوت سبک ایران باستان و یونان به استفاده از خطوط و اشکال منحنی در سبک یونانی است که حس پویایی و حرکت را القا میکنند.