با این حال، جریان مدرنیسم همچنان ادامه دارد

اگر به دنبال بازسازی و تغییر دکوراسیون خود هستید حتما از مشاور و طراح استفاده کنید و اغلب شرکت هایی که طراح و اجراکننده هستند مناسب تر هستند. اما این سلیقه اگر به صورت اصولی و با قاعده اجرا شود به درستی بیانگر خانه دلخواه شما خواهد بود. این نکته نیز حائز اهمیت است که معماری داخلی یک عامل موثر برای روح و نشاط بخشیدن به بنا است. طراحی داخلی در واقع مربوط به بنا و ماهیت کلی محیط می باشد. یک خانه با سلیقه خوب ، مطبوع ، جالب و رضایت بخش است ، در انتخاب وسایل خانه ، تزئین آن با گل یا استفاده از ترکیب رنگ خوب ، در دکوراسیون داخلی منزل و محیط ، مهم است. اگرچه این سبکی نیست که دیگر در استرالیا مشاهده می کنید ، اما آن را در خانه های میراثی بازسازی شده یا خانه های روستایی که مالکان برای حفظ فضای داخلی اصلی این خانه ها انتخاب کرده اند ، خواهید یافت. این واقعیت که قطعات دست ساز و منحصر به فرد هرگز از مد نمی افتند و احساسی است که سبک روستیک با ذوق و شوق آن را به خود جلب می کند.این ظاهر از چوب ، به ویژه چوب در شکل خام آن ، حمایت می کند.

یک سر به آپارتمان های شهر بزنید و تفاوت واحدهای بازسازی شده زیبا را با دیگر واحدهای بی کیفیت مقایسه کنید. استفاده از پرده های روشن و بلند که از سقف تا روی زمین را بپوشاند از دیگر روش ها برای چیدمان خانه کوچک می باشد که بیشتر برای خانه ها با سقف های کوچک کاربرد دارد. هدف از طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه؛ ایجاد فضایی بزرگ، کارآمد، دلنشین و مطابق با شخصیت و سلیقه اشخاص می باشد. طراح دکوراسیون داخلی موفق کسی است که با اصول طراحی دکوراسیون آشنایی کافی داشته و توانایی اجرا و چیدمان مطابق با فضا و سبک مورد نظر را داشته باشد. Vie Bohème اجازه می دهد تا آزادی کامل و شخصیت قوی و سلیقه شخصی در طراحی نمایان شود و فضای داخلی مطابق این سبک همانطور که بسیار متفاوت است، با طرح های شیک، شگفت انگیز و ترکیبی، لوازم جانبی و رنگ ها مشخص می شود. به یاد داشته باشیم که طراحی داخلی می تواند بر روی سازه و مقطع معماری تاثیر بگذارد زیرا قبل از این که فضاها را با مبلمان متغیر فضایی پر کنیم، به تعریف فضای معماری داخلی آن فضاها می پردازیم.

متناسب با کاربرد فضا و شکل آن از ابزار و متریال های متفاوتی برای تفکیک فضا یا پارتیشن بندی استفاده می کنند که هر کدام زیبایی و کاربرد خاص خود را دارند . اما مهم ترین نکته ای که مهم است تناسب رنگ در دکوراسیون کل منزل با یکدیگر و همچنین در نظر گرفتن فضا و مساحت خانه و انتخاب رنگ متریال می باشد. طراحی داخلی یا به طور کلی تر دکوراسیون داخلی یک فضا را به فضای دیگر متصل می کند. طبیعتا زمانی که افراد با کاربرد و مصرف هر وسیله آشنا باشند قطعا طراحی دکوراسیون را به شیوه بهتری انجام می دهند. رنگ های عمیق خاکی نیز با فضای داخلی روستیک کار می کنند و کفهای ساخته شده از آجر ، تخته سنگ و بتن نیز محیط را بسیار جذاب می کنند. این موضوع اصلا ربطی به محیط و موقعیت مکانی ندارد ولی متأسفانه بسیاری از افراد در موقعیت های متوسط و پایین شهر، افکار بلندمدت ندارند و اغلب واحدها و خانه های خود را به سبک های نامناسب طراحی و اجرا می کنند. با وجود این ، عناصر این عصر هنوز بر بسیاری از خانه های مدرن تأثیر می گذارد.

با وجود اینکه انتخاب سبک بر اساس سلیقه صورت میگیرد اما لازم است بدانید که در برخی موارد می بایست بر اساس متراژ مکانی که در اختیار دارید ، تصمیم درست بگیرید. همچنین برای هزینه نیز انتخاب متریال مناسب ولی زیبا بسیار مهم است. سبک شیک برای کسانی که به دنبال اضافه کردن یک جلوه رمانتیک و در عین حال روستیک به فضای داخلی خود هستند و برای کسانی که علاقه زیادی به بازیافت مبلمان دارند بسیار مناسب است. خلاصه که با اضافه کردن نورهای اضافی به خانهتان زیبایی درخشان کنندهای بدهید. “در عوض ، اتاق را با وسایل مدرن مانند مبل ، میز یا میز ناهار خوری لنگر بزنید و سپس لایه هایی از شخصیت را با آن اضافه کنید. انتظار می رود هر چیزی از ستون های نگهدارنده گرفته تا میزهای قهوه خوری ساخته شده از چوب تقریباً تراشیده که تقریباً حرکات سازنده آن را آشکار می کند ، مشاهده کنید. تزئینات اشیا عتیقه ، تصاویر قدیمی ، مبلمان تراشیده و تزئین شده ، حاکی از فرهنگ و سنت یک خانواده خاص است.