با این ترفندها در عید نوروز خانه خود را زیباتر کنید!

از جمله اشتباهاتی که در دکوراسیون اتاق خواب و یا بازسازی آن اتفاق میافتد، استفاده از سرویس خواب نامناسب است. همچنین از لحاظ همکاری این دو شخص با سایر بخش می توان گفت دکوراتور ها با صنایع مختلفی چون ساخت مبلمان و سرویس های خواب یا طراحان دوخت پرده یا صنعت فرش و دیگر مشاغل همکاری دارند اما طراح داخلی با مهندس ناظر، مدیر پروژه و کنترل پروژه و یا سایر کارکنان مشغول در یک پروژه ساخت در ارتباط است. براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه». هنر و علم طراحی بناکردن قسمت داخلی ساختمان به عنوان یک معماری مدرک و مرتبط با کیفیت های فیزیکی در حالی که معماران سعی در ساخت طراحی کل ساختمان دارند که مرتبط با مسائل سازهای و نقشه است معماران داخلی هدف استفاده و قابل سکونت کردن مکان را طبق معیارهای انسانی دارند. شرکت معماری و دکوراسیون زانا چندین سال است که در زمینه معماری، دکوراسیون داخلی فعالیت می کند. نور محیط خانه، هویت اصلی یک دکوراسیون را زنده می کند یعنی اگر نورپردازی به طور جالب و دل انگیز طراحی نشود تمامی زحمات برای طراحی اجزای دیگر هدر می روند و به چشم نمی آیند.

زمانی که از روشنایی یا نورپردازی غیرمستقیم صحبت می کنیم، منظورمان لامپ ها یا چراغ های توکار است که با چشم دیده نمی شوند.توجه کردن به روش نصب این دسته از وسایل روشنایی به توجه زیادی نیاز دارد. به تعبیری دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کرد و یا اینکه جو و حالت یک فضا را با نورپردازی و پوششش ذیوار تغییر داد. به عنوان مثال، باید طراحی دکوراسیون رستوران را به گونه ای انجام داد که علاوه بر زیبایی ظاهری، احساس خوشایندی در افراد ایجاد شود. اما چه نکاتی را بایستی در دکوراسیون داخلی منزل رعایت نمود تا بیشترین تاثیر و بهترین کارایی را به همراه داشته باشد؟ کاربردهای چندمنظوره: هرچه مبلمان در فضاهای کوچک کمتر باشن، مسلما فضای بازتری خواهیم داشت اما با ضروریات چه کنیم؟ با طراحی دکوراسیون داخلی منزل در فضاهای کوچک قدرت این را دارید که فضا را بزرگتر از متراژ واقعیاش نشان دهید و همینطور فضاهای بزرگ را زیباتر و با جلوهای خاصتر نشان دهید.

سطوح آینهای: آینه در ابعاد بزرگ و کوچک دیواری یا ایستاده، سطوح آینهای در کمد و صفحه میز و … ظرافت: هرچه اجزای موجود در یک فضا ظریفتر باشن و فضای کمتری اشغال کنن، در دید بصری باعث بازشدن فضا میشن، مثل پایههای میز و مبل و صندلیها. دنبال میز و صندلیهای معمول نباشین، به طراحهای خاص مراجعه کنین و سعی کنید مبلمان خانه رو به عنوان اثری هنری ببینین. مبلمان غیرتکراری: اگر دنبال دکور منحصربهفردی هستین، باید انتخابهای غیرتکراری داشته باشین. به یاد داشته باشیم که طراحی داخلی می تواند بر روی سازه و مقطع معماری تاثیر بگذارد زیرا قبل از این که فضاها را با مبلمان متغیر فضایی پر کنیم، به تعریف فضای معماری داخلی آن فضاها می پردازیم. طراح با ترکیب اصول و ارکان تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی، فضایی را ایجاد میکند که معرف هویت، نیاز، درک و خواستههای طرف مقابلش است. با این حال هر یک از این طرح ها دریک مورد با یکدیگر مشترک هستند و آن علاقه و احترام به طبیعت و روستا است. دکوراسیون داخلی فراتر از یک چیدمان ساده و سریع فضا است و الگوی استفاده از آن را برای استفاده کننده تعیین می کند. پس از این مرحله چیدمان اجزا متغیر می تواند به ایجاد و درک حس فضا بسیار کمک کند.

ناگفته نماند که در این دکوراسیون استفاده از خطوط منحنی و سینوسی و نقش های ارگانیک به خوبی دیده می شود که حس راحتی را در فضای خانه ایجاد می کند. دکوراسیون داخلی از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی می کند و آن ها را با هم به ارمغان می آورد تا سبک شخصی کاربر را بیان کند. طراحان دکوراسیون یا دکوراتور های داخلی در درجه اول به زیبایی شناختی نیاز دارند و این مهارت در کارشان اولویت اول را دارد. آنها مانند طراح داخلی نیازی به دانش و مهارت های آکادمیک ندارند اما جای توسعه و پیشرفت علم شان همیشه وجود دارد; و می توانند در دوره هایی که برای دکوراتور ها وجود دارد از قبیل بررسی سبک ساختمان ها، سبک مبلمان، چیدمان و غیره شرکت کنند. علاقه مندان به دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی می توانند با گذراندن دوره های آموزشی شرایط ورود خود به بازار کار را فراهم نمایند . اندازهی درست را به دست آورید. عناصر فلزی: عناصر فلزی شامل مبلمان طلایی، نقرهای، مس یا برنجی به زرق و برق فضا اضافه میکنه.