بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی چیست؟

هیچ وقت همهی رنگهای تاکید یا الگوها را در یک طرف اتاق قرار ندهید و آنها را در تمامی فضای اتاق توزیع نمایید. از طرف دیگر استفاده از وسایل جمع و جور موجب می شود تا محیط خانه بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد. کارشناسان ما با بررسی از محیط منزل و یا محیط اداری بر اساس روانشناسی رنگ ها و درک از فضا و با رعایت اصول طراحی دکوراسیون داخلی طرح هایی ناب و کاربردی ارائه می دهند که هم متناسب با کاربری مکان مورد نظر و هم منطبق با روحیه افراد ی باشد که این خدمات برای آن ها ارائه می شود. با وجود آنکه سلیقه فردی نقش مهمی را دکوراسیون منزل ایفا می کند اما اصول مهمی هستند که در چیدمان منزل بسیار حائز اهمیت اند و رعایت آن ها امری ضروری محسوب می شود. اجرای گچ بری های زیبا بر روی سقف و دیوارها همچنین تابلوهای نقاشی کلاسیک می توانند در نمایش این نوع سبک نقش مهمی ایفا کنند. مبلمانی که در سبک کلاسیک استفاده می شود می تواند نوعی اصالت را در این سبک نشان دهد. مواد طبیعی، تزئینات و جزئیات حداقلی، پالت رنگی سیاه وسفید و نهایتا رنگهای آبی و خاکستری، خطوط منحنی و طرحهای ارگانیک ویژگیهای بارز سبک اسکاندیناوی هست.

استفاده از خطوط صاف و مستقیم، استفاده از مصالح و مواد طبیعی مانند چوب، فلزات، چرم و الیاف طبیعی و استفاده از پالت رنگی خنثی از ویژگی های این سبک است. طراحی داخلی قرون وسطی را می توان با فضای داخلی گوتیک مقایسه کرد، زیرا آنها دارای عناصر طراحی مشابه مانند متریال های چوب طبیعی و سنگ تزئینی هستند. مشخص می کند که دکوراسیون منزل شما باید چگونه طراحی شود. از دیگر ویژگیهای بارز سبک دکوراسیون ایران باستان میتوان به ستونهای بلند، دربهای سنگین، قابهای مرمر روی دیوارها، سرستونهای شیر و اسب بالدار اشاره کرد که همگی یادآور ایران باستان هستند. شیوه نورپردازی، نوع و طرح کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی می توانند گزینه های مناسب برای انتخاب سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی باشند. در این انتخاب لازم اسب به رنگ دیوار، کفپوش و سایر وسایل مورد نیاز دقت داشته باشید. در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان کمتر باشد، جلوه بیشتری دارد. برای اینکه بدانید دکوراسیون داخلی واقعا چیست و چه کاربردی دارد ، لازمست از کسانی که به این کار اشتغال دارند چیزهایی بدانید. همچنین زمانی که شما منزل خود را عوض می کنید یکی از دغدغه های مهمی که برای اکثر خانم های خانه دار وجود دارد این است که چیدمان وسایل منزل خود را به چه صورت انجام دهند، و چگونه بتوانند با ایجاد هماهنگی مناسب میان وسایل مختلف منزل فضای چشم نوازی برای طراحی داخلی منزل خود بوجود آورند.

در واقع طراحی داخلی حرفه ای است که در آن محیط های داخلی ساخته شده در چهار چوب سازه ها با استفاده از خلاقیت و تکنیک های ویژه کاربرد و شناسنامه خود را به دست می آورد . اگر به درستی در محیط خانه جایابی نشوند، فضایی بی معنا و مبهم را خواهند ساخت. تا جایی که ممکن است وسایلی که سال هاست از آن ها استفاده نمی کنید را از محیط خانه خارج نمایید. چون بااینکه هر عنصر جداگانه ممکن است بهطور باورنکردنی منحصربهفرد باشد بازهم باید باهم کاربرد داشته باشند. امروزه دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز مهم شده و همراه با پیشرفت دکوراسیون ساختمان این بخش از خانه نیز مورد توجه قرار گرفته است. با قرار گرفتن تختخواب در مرکز اتاق، کودک به هر دو سمت خود دسترسی دارد. یک دکوراسیون داخلی مدرن با در نظر گرفتن فضا، هر چیزی را سر جای خود قرار می دهد. نگران کوچک بودن خانه خود نباشید. در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل کوچک معمولا رنگ دیوارها سفید است و دیگر وسایل مانند فرش و مبلمان از رنگ های شاد انتخاب می شوند. پس توصیه می شود به شیوه ای هوشمندانه، طرح و رنگی از مبلمان را انتخاب نمایید که با دکوراسیون خانه هماهنگ باشد.

بهتر است قبل از هر گونه اقدامی به بخش های مختلف خانه سری بزنید و اگر وسیله ای بلا استفاده دارید از خانه خارج نمایید. بهتر است از پرده هایی استفاده شود که بنجره ها را کمتر بپوشاند و جلوی نور را نگیرد. ام در شهری مثل تهران برای طراحی داخلی هتل هایی مانند هتل استقلال یا هتل المپیک بهتر است که از ایده های نوین و هوشمند سازی برای دکوراسیون داخلی هتل و چیدمان وسال لابی هتل و اتاق های مسافران استفاده شود. رنگ و نوع مبلمان تاثیر زیادی بر دکوراسیون اتاق نشیمن دارد. با این حال این عناصر، رنگ ها و خطوط در ترکیب ملایم تری قرار می گیرند؛ زیرا تلاش بر این است که به همان اندازه که کارایی و کاربردی بودن طرح اهمیت دارد، شکل ظاهری آن نیز مورد رضایت افراد قرار گیرد. می توان گفت در سبک کلاسیک لایه هایی از تاریخ دیده می شود و شاید همین باعث شده تا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نماید. برای تغییر فضای منزل خود می توانید رنگ قالب آن را تغییر دهید. تمامی کارهای مربوط به خدمات نقاشی ساختمان را می توانید از استادکار سفارش دهید و بهترین متخصص در این زمینه را در اختیارتان قرار دهد.