بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی چیست؟

تلفن همراه، الکترونیک، اتومبیل ها و بسیاری از این نوع در بخش طراحی صنعتی این نمایشگاه عرضه و مطرح گردید. سبک نئوکلاسیک که به دوره رنسانس روم و یونان باستان باز میگردد، یکی از انواع سبکهای دکوراسیون داخلی است که در قرن ۱۸ میلادی شکل گرفت که در آن تمایل بسیاری به لوکس و با شکوه بودن مشاهده میشد. این هنر برای بسیاری از مردم سرگرمی محسوب می شود زیرا بدون نیاز به هیچ گونه مدرک دانشگاهی می توانند خانه یا محل کار خود را طراحی کنند. رسیدن به محل کار ضمن احترام به مشتری و جذب درآمد بیشتر باعث می شود کارکنان از فضای کار خود لذت بیشتری ببرند و بازدهی کاری شما بالاتر برود. هر کس که تا به حال خانه یا محل کار خود را تزئین کرده است ، به نوعی در طراحی داخلی شرکت کرده است. اگر تصمیم گرفتید که کار را به طراح بسپارید قدم بعدی این است که، نمونه کارهای آن شخص یا شرکت را بررسی کنید. فایده دیگر سپردن کار به شرکتها و یا طراحان دکوراسیون داخلی است که میتوانید هزینهها را مدیریت کنید. و بدون اینکه دغدغه مدیریت هزینه را داشته باشید از دانش و سواد آنها بهرهمند شوید.

بدون تردید زندگی در فضایی مطلوب کیفیت مناسبی دارد. ضمن اینکه باید به تعداد افراد خانواده که قرار است با شما زندگی کنند و کودکان نیز توجه داشته باشید. افراد واکنشهای متفاوتی نسبت به دکوراسیون داخلی های مختلف از خود نشان می دهند، که موجب بهبود بخشیدن عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در آن است از این رو طرح های دکوراسیون داخلی باید به گونه ای طراحی شوند که منطبق با خواسته های درونی انسان باشد. مثلا آیا شما قرار است دکوراسیون را جایی پیاده سازی کنید که هیچ گونه طراحی از قبل نداشته است یا اینکه قبلا یک دکوراسیون دیگری داشته و الان مایل به تعویض آن دکوراسیون هستید. فرقی نمیکند آشپزخانهای به شکل L داشته باشید و یا U شکل، سعی کنید مثلثی را با استفاده از سه وسیله: سینک، یخچال و گاز تشکیل دهید. اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که علاقه شدیدی به خانه های شلوغ و فانتزی دارید استفاده از اکسسوری ها را فراموش نکنید چرا که با داشتن ظاهر شیک و فانتزی برحسب علاقه شما خانه دیزاین می شود.

شما میتوانید خانه خود را مثل سبکهای سنتی متقارن بچینید و یا میتوانید مثل سبکهای مدرن نامتقارن. بعد از آن باید سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید. از وسایل طلاییرنگ رویگردان نباشید و شیر ظرفشویی را با آن سِت کنید تا ظاهری هماهنگ به محیط ببخشید. کدام لوازم و وسایل را می خواهید تعویض کنید؟ بنابراین، در قدم اول باید تکلیف خودتان را با سلیقهتان مشخص کنید. حتی میتوانید این دو سبک را در هم آمیزید. این سبک مخصوص کسانی است که دارای روحیه با نشاط بوده و به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود میگردند. سبک نئو کلاسیک تا حدودی میتواند ترکیبی از سبک کلاسیک سنتی باشد با این تفاوت که این سبک در رنگهای گوناگون خود را نشان میدهد، اما دکوراسیون کلاسیک تنها رنگهای سفید و بسیار روشن را میطلبد. برای این که چیدمانمان زیبایی و آرامش بیشتری را به محیط القا کند، رعایت چند اصل الزامیست. در این سبک شاهد برخی از عناصر مینیمال بوده و ساده بودن نیز یکی از عناصر مهم رعایت شده در آن به حساب میآید.

یعنی شما میتوانید همزمان از چندین رنگ با شرط خنثی بودن در خانهتان استفاده کنید. شما میتوانید از سبکهای ساده و کلاسیک استفاده کنید و یا طرفدار مدرنیته باشید. طراحان به طوری طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی را انجام می دهند که تعادل در منزل شما حفظ شود ، یعنی این که از شلوغ کردن محیط خانه جلوگیری شود. حال میبایست طراحی چیدمان منزل را با توجه به آن انجام دهید. آیا خودتان تغییرات را انجام میدهید و یا از متخصص طراحی داخلی کمک میگیرید؟ چه نوع سبکی را میخواهید؟ شما به چه فضایی علاقه بیشتری دارید؟ دکوراسیون داخلی بزرگ و کوچکی نیز برای اتاق پذیرایی شما در نظر گرفته شده که برای خانواده های پرجمعیت و میهمانی های با جمعیت بسیار زیاد جشن تولید و دیگر جشن ها بسیار مفید است. شما باید وسیله هایی را انتخاب کنید که روشنایی فضای مورد نظر شما را به خوبی تامین کنند.