بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی – گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

هنگامیکه برای رسیدن به پاسخ سؤالات خود اقدام به جستجو در گوگل میکنید با نتایج زیادی در صفحه جستجوی خود مواجه میشوید که این نتایج ممکن است کمی گیجکننده باشد. مناسب است یا خیر همگی به عهده طراح داخلی است. فضای داخلی انگلیسی احساسی کلاسیک و سنتی را تداعی می کند. برای آن دسته از خانم هایی که به دکور کلاسیک آشپزخانه علاقه خاصی دارند کابینت ممبران پیشنهاد می شود. میتوانید متناسب با فضایی که در اختیاردارید دکور زیبایی را به وجود آورید و از اینکه منزل خود را به محیطی تبدیل کنید که در آن تنها اشیا بیهیچ تناسبی در کنار هم قرارگرفتهاند، دوریکنید. اگر ساختمان موردنظر شما قدیمی است، بازسازی آن مهم است زیرا تأثیر زیادی بر سلامتی شما خواهد داشت. وظیفه ترکیب وچیدمان وسایل خانه مثل مبل ها، لوسترها، تابلوها، فرش ها، کاغذ دیواری، نوع رنگ آمیزی بر دوش طراح دکوراسیون بوده و طراحی و اجرای فرم داخلی ساختمان نیز به دوش طراح داخلی است .

پس جهت مبل ها باید پشت بر آشپزخانه، درب خروجی و جاهایی که در آن فعالیتی صورت میگرد باشد، معمولا مبلمان به سمت پنجره و نمای بیرون و تلوزیون قرار میگیرند. در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی علی الخصوص خانه، به جهت زمان زیادی که انسان ها در آن سپری می سازند، توجه به مسائل روانشناختی و اصول علمی دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای می یابد. تصور کنید رنگ غالب اتاقی کاملا سفید است طراحان دکوراسیون داخلی منزل برای ایجاد بافت از پارچههای کتانی، صندلی مخملی، کوسنهای ابریشمی براق و یک مبل راحتی پنبه ای استفاده میکنند. پیش بینی می شود که فرصتهای شغلی طراحان داخلی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۸، حدود ۴ درصد افزایش یابد. همچنین از سویی دیگر بعضی از طراحان از تفاوت معماری داخلی با طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی آگاه نیستند و بدون دانش و غیر قابل قبولی دست به طراحی داخلی و اجرای آن میزنند.

در بازسازی سرویس بهداشتی باید به کف، دیوارها، روشویی، المان هایی نظیر آینه و کمد سرویس بهداشتی و از همه مهمتر سیستم تهویه و شیرآلات آن باید توجه کرد. بانوان ایرانی خواستار آشپزخانه ای رویایی برای خود هستند که یکی از اصلی ترین المان های این طراحی کابینت آشپزخانه است. اگر در خانه سقف کاذب کار شده است می توان با برداشتن سقف و یا کم کردن ارتفاع سقف کاذب، فضای موجود خانه را دلبازتر کرد. برای این کار بهتر است خانه رؤیاییتان، همانکه همیشه در ذهن تصور میکردید و موردپسندتان بوده است را در نظر بگیرید. استفاده از متریال هایی چون بتن و چوب، فضای خلوت و دلباز، استفاده از پارچه های ابریشمی در رنگ ها و نقوش مختلف همگی از عناصر سبک آسیایی است. همچنین اکسسوری هایی چون لوستر و دیوار کوب ها همگی از متریال هایی مانند آهن، مس و قلع تهیه می شوند. همچنین نقوش و الگوهایی مانند موزاییک را می توان در رو مبلی ها و کوسن ها یافت. استفاده از متریال ساحلی مانند حصیر در کفپوش، ظروف چوبی و… در انتخاب رنگ دکوراسیون منزل شما هیچ محدودیتی وجود ندارد شما میتوانید هر رنگی را که دوست داشتید انتخاب کنید اما برای گرفتن بهترین نتیجه از ترکیب سه رنگ یا سایه استفاده کنید.

یک اتاق در نگاه اول میتواند یک طرح رنگی به نظر برسد، اما اگر با دقت نگاه کنید، متوجه سایههای درون یک رنگ و بافت پارچهها خواهید شد. ترجیحاً بهتر است طرح و تعداد تمامی وسایلی که نیاز به خرید دارید را مشخص کنید. فراموش نکنید که سایت چیدانه بخشی از برنامه بازاریابی شما در رسانههای اجتماعی است. وب سایت HOUZZ کلکسیونی از با کیفیت ترین عکس هایی از دکوراسیون داخلی که از اقشار مختلف جامعه به دست او می رسد را پس از بررسی های فراوان و عبور از فیلترهای لازم در سایت خود منتشر می کند. در خانه های زیادی چیدمان مبل را به شکل حرف ال در می آورند. مشترک المنافع از نظر تمرکز بیشتر بر عملکرد و نه سبک و دکور، ویژگی های مشابه سبک باهاوس را دارد و به جای روکش های مخملی یا ابریشمی، از چرم برای احساس براق و ساده آن استفاده می شود. سبک های مختلف دکوراسیون داخلی میتواند در خانه شما وجود داشته باشد اما در بین آنها سبک شیکر یکی از سبک هایی است که شما حتی اگر اطلاعی از آن داشته باشید به سمت آن جذب می شوید، زیرا جذابیت و سادگی چشم نوازی در این سبک مشهود است.