بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی – گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

یک نکته مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی ،توجه به هویت مخاطب و درخواست های اوست و این هنر دکوراتور است که بتواند طوری به سلیقه مخاطب توجه کند که اصول زیباشناسی و شاید بتوان گفت جنبه های معنوی و روانی ، تامین شوند و در عین حال، عملکردها به شیوه ای صحیح شکل گیرند. در سبک نئوکلاسیک کاربرد پالت سرد و تیره و رنگهای متضاد نیز مرسوم است. هرچند این سبک سادهتر از سبک کلاسیک است؛ اما در آن از لوازم لوکس و گرانقیمت استفاده میشود. نوع و مدل کابین های به کار رفته در آشپزخانه از مهم ترین اصول در طراحی داخلی محسوب میشود. هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه. باید بدانید که این سبک بر خلاف سبک های قدیمی تر از خود، از تجمل و استفاده بیش از حد جزئیات دوری می کند و با در نظر گرفتن کارایی و کاربرد اثاثیه و وسایل خانه، فضایی ساده و به دور از در هم ریختگی ایجاد می کند. هدف از این سبک ایجاد حس آرامش در انسان است.

راجع به رنگ زرد میتوانیم به این اشاره کنیم رنگی است که شور و نشاط خاصی را به شما منتقل میکند و دکوراسیون منزل شما را از یکنواختی خارج میکند. رنگ پس زمینه در این سبک ممکن است، تاریک یا روشن بوده و شامل رنگهای سفید، بژ، خاکستری، سایههای قهوهای، ماسهای یا ترکیبی از تمام این رنگها باشد. در دکوراسیون داخلی با استفاده از این سبک آزادی عمل زیادی وجود دارد. دکوراسیونی زیبا و اثتثنایی از منزل و یا اتاق خواب شما .دکوراسیون داخلی که برای آپارتمان های کوچک می تواند بسیار مناسب باشد.گروه معماری آلند میتواند مشاور و راهنمای خوبی برای دکوراسیون منزل شما باشد. امروزه با بیشتر شدن طرفداران زندگی شهری تبدیل شدن خانه های بزرگ و ویلایی به آپارتمان ها و خانه هایی با متراژ کم طراحی داخلی از موارد مهم و حایز اهمیت به خصوص در منازل مسکونی شده است . استفاده از عناصر گوشهدار در این سبک نشاندهنده هیبت و اقتدار پادشاهان ایران قدیم است.

از آنجایی که بوهمیان با نام سبک کولیوار شناخته میشوند، بسیاری با شنیدن نام این سبک تصور میکنند که بهدلیل نادیده گرفتن عرفها و قراردادها در این سبک نام بوهمیان را به آن دادهاند. از دیگر شاخصههای آن میتوان به مبلمان بژ و سفید، اتاقهایی پر از وسائل چوبی و الگویهای سفید و آبی برای بالش و پنجرههای بزرگ اشاره کرد. در این سبک شاخصههای سبک کلاسیک بدون تغییر حفظ شدهاند. سبک مونوکروم سادهترین سبکها در دکوراسیون داخلی است. این سبک تلفیقی از سبک صنعتی و روستایی است که طرفداران خاص خود را دارد. مثلا سبک سنتی فرانسوی، ایتالیایی، بریتانیایی در یک گروه از سبک دکوراسیون داخلی به نام سنتی اروپایی قرار میگیرند. فعالیت می کند. گروه معماری بنیستا دارای یک تیم خلاق، متخصص و با تجربه می باشد. نتیجه موفقیت در انجام یک پروژه طراحی داخلی و دکوراسیون، هماهنگی و همراهی این دو گروه از افراد در تمام مراحل کار می باشد.

هرچند هنوز هم بعضی ها ترجیح میدن از دکوراسیون سنتی منزل استفاده و اصالت خودشون رو حفظ کنند. در عین اینکه از استیل و شیشه در دکوراسیون استفاده میشود، شاهد استفاده از مبلمان مجلل با پارچههای مخملی همانند سبک سنتی نیز هستیم. اساس این سبک نیز خطوط روشن و هندسه ساده آن است. کاربرد چوبهای تیره، پالتهای رنگی پررنگ، مبلمان با پارچههای بافتنی، مخمل، ابریشمی و گلدوزی و خطوط منحنی از ویژگیهای اصلی این سبک هستند. استفاده از ظروف تزئینی چینی و روتختیهای سنگین و ضخیم از دیگر ویژگیهای این سبک است. در دایره رنگ ، هر یک از رنگها معنا و مفهوم خاصی دارند و دارای تاثیر متفاوتی هستند که بهتر است در دکوراسیون منزل با توجه به روحیات و نگرش فرد، انتخاب شوند، رنگها بعد دهنده و حجمدهنده هستند و فضا را متغیر نشان میدهند. به طور کلی دکوراسیون داخلی امری متفاوت از خرید و چیدمان وسایل گران قیمت و لاکچری می باشد. خرید مبل مناسب نیز از دیگر موارد مهم در دکوراسیون داخلی می باشد. نکته مهمی که در هنگام خرید مبلمان باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب اندازه مناسب مبلمان مطابق با بلندی سقف می باشد.