اهداف دکوراسیون داخلی – هدف دکوراسیون داخلی – طراحی دکوراسیون داخلی

ابتدا شاید به نظر برسد دکوراسیون داخل منزل، کاری ساده و سلیقه ای باشد. برای دکوراسیون داخلی خانه، ابتدا از کف زمین و وسایل روی آن شروع کنید. استفاده از نورپردازی موضعی بر روی قاب ها و… زمانی که از روشنایی یا نورپردازی غیرمستقیم صحبت می کنیم، منظورمان لامپ ها یا چراغ های توکار است که با چشم دیده نمی شوند.توجه کردن به روش نصب این دسته از وسایل روشنایی به توجه زیادی نیاز دارد. بسته به تشخیص کارشناس مربوطه، در صورتی که موضوع فعالیت تان نیاز به مجوز داشته باشد، باید مراحل لازم را طی نمایید. اگر احساس می کنید نمی توانید هزینهی زیادی برای کف خانه بپردازید، می توانید از موکت های مدرن و زیبا برای خانه استفاده کنید که شما را از خریدن فرش نیز، بی نیاز می کنند. جهت پوشش کف آپارتمان از مصالح گوناگونی می توان بهره گرفت.( از جمله سرامیک ها، پارکت های طرح چوب، موکت و ….) اگر قصد تعویض کفپوش ساختمان را داشته باشید، در صورت استفاده از سرامیک می بایست در انتخاب رنگ آن دقت زیادی شود، زیرا استفاده از رنگ های تیره در کف، فضا را فشرده تر نشان می دهد. به عنوان مثال می توانید برای کف خانه از سرامیک های بزرگ و کوچکی استفاده کنید که در رنگ های مختلفی تولید می شوند و در خانه، احساس شیک بودن را ایجاد می کنند.

یا این که در میان سرامیک ها با رنگ های متفاوت را به کار گرفت. نکته ای که از گذشته تا به امروز اکثریت افراد در طراحی خانه خود از آن استفاده می کنند، به کارگیری ایده یک شکلی تمام اِلمان های موجود در اتاق می باشد. شما باید برای فضای خانهی خود از لامپ های باکیفیت استفاده کنید. آنها را به شکلی نامعمول آویزان کنید شما یک جدول نمیخواهید. برای این مورد معمولاً به ردهی سنی دانشآموزان توجه میشود و دکوراسیون با توجه به این پارامتر طراحی میشود. در این کلاسها اصول ترسیم، درک فضا، مبانی طراحی و … بلکه این سبک بر استحکام، رنگها و همچنین آزادی جستجوی خلاقانهی جهتهای مختلف تأکید دارد. همچنین انتخاب پرده ها و فرش مناسب می تواند بر زیبایی محیط شما موثر باشد. پالت های رنگ همیشه خنثی هستند و معمولا ترکیبی از خاکستری، سفید، سیاه و قهوه ای و همچنین فلزی مانند فلز، برنز، مس و نیکل دارند. معمولا استفاده از رنگ های بسیار روشن مثل سفید نیز معایبی به همراه دارند، یکی از معیب آن یک دست شدن فضا است که جهت برطرف کردن یک دستی آن می توان از یک قالیچه در زیر مبل استفاده کرد. وسایل خانه و مبلمان همگی بزرگ، دندانه دار و نوک تیز هستند و معمولا از متریالی چون کروم، فولاد و برنز براق ساخته شده اند.

با انعکاس جنبش بین المللی و سبک Bauhaus، به علت کاربرد واضح از رنگ ها، خطوط مشخص و ارتباط تعاملی که با طبیعت و دنیای بیرون خانه برقرار کرد، از دیگر سبک های دکوراسیون داخلی متمایز گردید. اگر یک اتاق را پارتیشن بندی می کنید، در واقع به وسیله یک پارتیشن بخشی از آن را از قسمت دیگر جدا می کنید. مساله رنگ به سبب تاثیرات مهم روانشناسانه اش، در مقوله شهر و فضاهای معماری امری مهم به شمار می رود تا بدانجا که تخصصی با عنوان رنگ بندی و رنگ شناسی فضاهای شهری در بین هنرمندان مطرح شده است. امروزه با افزایش روز افزون جمعیت شهری و قیمت زمین، ساخت و ساز آپارتمان و زندگی آپارتمانی مقرون به صرفه تر شده است. رنگ های گرم احساس انرژی ما را تحریک می کنند و باعث افزایش آدرنالین می شوند. در رشته طراحی دکوراسیون داخلی، تنها کسب تجربه در محل کار ملاک افزایش مشتریان و بهبود کارایی شما نخواهد بود. وقتی سعی می کنید چیزی را از طریق طراحی داخلی معرفی کرده یا به قسمت دیگری ارتباط دهید، بهترین راه برای این ارتباط و هماهنگی از طریق رنگ امکان پذیر می باشد.

این در حالیست که در کشورهای گرم و خشک با بارش اندک ، مانند اغلب مناطق کشور ما، به دلیل گرمای هوا و میزان تابش آفتاب، دکوراسیون داخلی به نحوی طراحی می شود که نور کمتری به داخل فضا راه یابد. از جمله خدمات دیگر شرکت رامسین بازسازی منزل کوچک ، بازسازی منزل قدیمی ، بازسازی خانه و تزئینات داخل ساختمان در تهران میباشد. در دکوراسیون داخلی روستیک فضای داخل را مانند فضایی باز دکور میدهند. حال که در مورد نورپردازی در محیط ها زاویه های باز صحبت کردیم، می خواهیم ببینیم چگونه می توانیم نورپردازی مطلوبی در محیط های بسته داشته باشیم. هر تابلویی را که انتخاب می کنید، باید آن را به طور مناسب قرار دهید و به وسیله نورپردازی مطلوب آن را زیباتر جلوه دهید. رنگ تأثیر به سزایی در فضای اتاق دارد و قبل از شروع طراحی داخلی باید رنگ مورد نظر به درستی انتخاب شود.