اهداف دکوراسیون داخلی – هدف دکوراسیون داخلی – طراحی دکوراسیون داخلی

هر چه توجه به این دستور العمل ها و استفاده از آن ها دقیق تر باشد، نتیجه و حاصل کار نهایی بهتر و هنرمندانه تر می شود. از عناوینی مانند دانشمندان، پایگاه شهدا و.. فضای داخلی ژاپنی، دقیقا مانند طراحی مینیمالیستی، بر فضاهای بدون سر و صدا، خطوط تمیز و تعادل تمرکز دارد. طراحی داخلی یکی از شاخه های طراحی معماری است طراح داخلی اشراف کاملی بر پروسه طراحی معماری دارد کار طراح داخلی در آوردن فضا ها و فرم های داخلی ساختمان با تمرکز بر اصول طراحی معماری است طراح داخلی در صورت داشتن سر رشته از کارهای هنری و درک هنری بالا در خصوص چیدمان تزئینات داخلی نیز میتواند ورود کند اما فی نفسه طراح داخلی یک دانش آموخته رشته مهندسی معماری می باشد که علاوه بر داشتن ذوق و هنر زیبایی شناسانه بیش یا همان اندازه به جنبه های مهندسی فضاهای داخلی و کل ساختمان اشراف دارد چرا که در علم معماری تک تک اجزای یک بنا به یکدیگر مرتبط بوده و نمی توان به صورت جزیره ای عمل نمود از این رو طراح داخلی هم به موارد فنی چون قطر دیوارها و جانمایی ستون ها و فضاهای اصلی و فرعی و جهت و میزان تابش نور به داخل و..

پس از گذراندن این دروس و فارغالتحصیل شدن، تواناییهای فردی یک طراح دکوراسیون داخلی شامل مواردی هم چون ورود به حیطه کسب اطلاع از مخاطبان و مشتریان به منظور بالا بردن ضریب دقت پروژه، طراحی و شکل دهی طرح اولیه مطابق با خواست و نظر مشتریان، که موارد متعددی را در این بخش باید مورد بررسی قرار دهند از جمله زمان٬ هزینه و نوع اجرا؛ همراهی و مشاوره به مشتریان در تمامی بخشهای تعیین شده در پیش نویس طرح اولیه که این موارد شامل طراحی فضای درون منزل یا محیط تعیین شده است. وقتی از دکوراسیون داخلی منزل صحبت میکنیم منظورمان نحوه انتخاب وسایل، تزئینات داخل ساختمان و نوع چیدمان قسمتهای مختلف خانه ازجمله: پذیرایی و نشیمن، آشپزخانه، اتاقخوابها و سرویس حمام و دستشویی است. برای ثبت شرکت دکوراسیون داخلی محدود چه شرایطی لازم است؟ برای مثال، سابقه کار، محل کار، دفتر اختصاصی یا کارمند دفتری بودن، نمونه کارهای قبلی، محدوده شهری انجام فعالیت یا استقرار دفتر و بی شمار مورد دیگر. چگونه دفتر طراحی داخلی بزنیم؟

ترکیب رنگ اگر با لمس احساس و علاقه نباشد، انتخاب دیزاین اگر با هوش و ذکاوت نباشد، تعریف شما اگر از فضا درونی و ذاتی نباشد، شما هیچ فرقی با مدرس کتابهای طراحی دکوراسیون داخلی دانشگاهی نخواهید داشت؛ چرا که فقط تئوریهای آن را فرا گرفته و در حال بازگو کردن آنها هستید. از بزرگان و افراد خبره مشورت بگیرید و تجربیات آنها را به کار ببندید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. فضای خانه و محیط کار نه تنها باید شگفت انگیز به نظر برسد بلکه باید بازتابی از شخصیت و سبک شما باشد و باید به شکلی اجرا شود، که با نحوه زندگی شما سنخیت داشته باشد. فنگ شویی تنها به تنظیم مبلمان شما محدود نمیشود. با این حال این رشته جزو مشاغل پر درآمد و یا در اصطلاح خوش درآمد در ایران به حساب میآید که هر چه میزان تواناییها و موارد ذکر شده در فرد افزایش یابد به نسبت بر درآمد وی نیز اثرگذار خواهد بود. با کمی اعتماد به نفس شما حتی میتوانید برای خود و کارتان تبلیغات کرده و از این راه درآمد حاصل کنید. برای مثال در سال ۲۰۱۰ متوسط درآمد افراد در آمریکا حدود سی و چهار هزار دلار بوده است که این عدد برای طراح داخلی عدد چهل و شش هزار دلار در سال را نشان میدهد.

جالب است بدانید که درآمد این افراد در سایر کشورها بیشتر از آمریکا است. خانه های مدرن میانه قرن، به لطف درهای کشویی، پنجره های بزرگ، نورگیرها و پاسیوها از داخل به بیرون جریان هوا و نمای بی نظیری دارند. نور یک عنصر اصلی در طراحی داخلی ساحلی است، بنابراین، خانه ها دارای درهای شیشه ای، نورگیر و پنجره های زیادی هستند. بر خلاف دکوراسیون داخلی، در طراحی داخلی دانش و فعالیتهای عملی حرف اول را میزند، طراحی داخلی یک رشته دانشگاهی است که با استفاده از نرم افزارها، طراحی، نقاشی، برنامهریزی فضا، طراحی مبلمان، معماری و … مبلمان راحت و معمولی است و صندلی ها و کاناپه ها می توانند با رنگ های شاد و رنگی از پاستیل که منعکس کننده دریا و آسمان است، پوشیده شوند. این سبک طرحی از قرون وسطا و شاخه ای از معماری رومانسک است. معماری داخلی حلقه اتصال معماری و طراحی داخلی است.