اهداف دکوراسیون داخلی – هدف دکوراسیون داخلی – طراحی دکوراسیون داخلی

توصیه میکنیم حتماً با بیش از یک فرد و یا تیم اجرایی جلسه مشاوره برگزار نمایید. با ارائه مطالب ذکر شده سعی داشتیم که شما کاربران گرامی را با انواع سبک های دکوراسیون داخلی آشنا کنیم اما اینکه کدام سبک می تواند انتخاب بهتری باشد به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن می توان به موقعیت جغرافیایی، ابعاد و اندازه محیط و سلیقه فرد و … طراحان به منظور ایجاد این طرح ها رنگ های شاد و نور را به کار می برند. هماهنگی و هارمونی در تمامی عناصر از قبیل رنگ، نور و نورپردازی، بافت، فرم و بخش های ثابتی همچون دیوار ، سقف و کف می بایست در اوج خود باشند تا فضایی دلنشین و مسحورکننده خلق نمایند. به قاطعیت می توان گفت سبک دکوراسیون داخلی جدید تلفیقی از سبک های قدیمی با پیشرفت های تکنولوژی می باشد. سبک اسکانیدناوی سبکی ساده و کاربردی است که با استفاده از نور و رنگ آرامش را به فضا می آورد.استفاده از مبلمان ساده با رنگ های روشن ،استفاده از چوب در کف سالن و همچنین به کاربردن قابها و وسایل تزیینی از ویژگی های این سبک است.در واقع می توان گفت سبک مینیمال سبکی ساده شده از سبک اسکاندیناوی است.

اتاق های تاریک کوچک تر احساس می شوند، در حالی که اتاق های کم نور بزرگتر به نظر می رسند. استفاده طوسی روشن باعث میشه فضا باز تر به نظر برسه و از کوچکی خانه کم میکنه ولی این رو هم بگه که بهترین رنگ برای دیوارهای یک فضای کوچک سفید هست چرا که باعث بزرگتر نشون دادن خانه میشه. همونطور که میبینید در رنگ آشپزخانه از رنگهای کل خانه پیروی کرده و سعی کرده هماهنگی لازم رو ایجاد کنه. نیاز به استفادهی بهینه از فضای ساختمان، نمای کارآمد و زیبا به توسعه حرفه طراحی دکوراسیون داخلی کمک شایان ذکری کرده است. متاسفانه آشفتگی گسترده ای در زمینه طراح داخلی و دکوراتور یا طراح دکوراسیون وجود دارد بعضا افرادی که تحصیلات هیچ یک از دو تخصص را ندارند اقدام به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی میکنند که موجبات طراح های غیر استاندارد و هدر رفت سرمایه می شوند که البته نبود شفافیت قانونی لازم نیز به این آشفتگی کمک زیادی کرده است. از کفپوش های بزرگ برای فضاهای بزرگ و از کفپوش های کوچک برای فضاهای کوچک استفاده کنید. کوچک شدن آشپزخانه در واقع با عادتهای زندگی ما ارتباط داشته و بدین معنا نیست که آشپزخانههای کوچک کاربرد کمتری دارند.

امروزه بسیاری از بهترین سایت های دکوراسیون داخلی راه اندازی شده اند که به کاربران کمک می کنند با جدیدترین و بروزترین ایده ها و طرح ها و نیز آخرین تکنیک های مدرن طراحی دکوراسیون داخلی و نحوه اجرای آن ها آشنا شوند. همانطور که گفته شد شهر شیراز دارای شرکت های دکوراسیون داخلی زیادی بوده و در این زمینه کمک شایانی به شما خواهند کرد. در نتیجه چیدمان و لوازمی که در دکوراسیون داخلی منزل هم استفاده می شود، متناسب با آن تغییر می کند. گرچه هر دو بخش های مشترکی با هم دارند و هدف همه آنها بهبود کیفیت زندگی از طریق بهبود فضاست ، اما مترادف هم نیستند. دکوراسیون کلاسیک: اصیلترین سبک دکوراسیون بوده که حس و حال زمان های قدیم را یادآور می شود. برای تزیین دیوارها میتوانیم از مواد یا متریال متفاوتی استفاده کنید که بسته به سبک و نوع دکوراسیون منزل تان دارد برای این منظور می توانید از پیشنهادات طراح خود استفاده نمایید. دکوراسیون صنعتی: این سبک در گذشته برای دفاتر کار و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گرفته است اما امروزه از آن در منازل نیز استفاده می کنند.

امروزه در زندگی شهری به ویژه در مرکز شهرها، به دلیل تجمع ادارات و ازدیاد ساختمانها به سختی میتوان خانهای دارای آشپزخانه بزرگ و نورگیر پیدا کرد. در نظر بگیرید که برخی افراد دارای خانه هایی کوچک می باشند از به دلیل علاقه به سبک خاصی از مبل متاسفانه مبلی را انتخاب و خریداری می کنند که برای خانه آن ها بزرگ می باشد و جدا از دست و پا گیر بودن مجبور می شوند که پس مدت اندکی مجددا هزینه ای اضافی بابت خرید مبل بپردازند. در خانه هایی که دارای سبک سنتی هستند، به طور معمول منحنی ها و خطوط تزئین شده بیشتری روی همه چیز، از صندلی و کاناپه گرفته تا میز و سینک ظرفشویی مشاهده می شود. بر روی کابینت، صندلی و مبل ها، نقش و نگار های دقیقی از اژدها، کوه ها، پرندگان و گل ها دیده می شود. انتخاب کفپوش و سرامیک های مورد نظر حتما باید با طراحی داخلی خانه همخوانی داشته باشد، زیرا افراد بیشترین تماس و رفت و آمد را با کف منزل خواهد داشت. استفاده زیاد از رنگهای خنثی در سبک دکوراسیون مینیمال از ویژگیهای بارز آن است و باید تا جایی که میتوانید وسایل اضافی و دکوریهای بیشازحد در این فضا نگذارید.