انواع سبک شناسی در دکوراسیون داخلی منزل برای طراحی حرفهای

قبل از وارد شدن به مباحث دکوراسیون داخلی، بایستی منابع کمکی این رشته را بشناسید تا بتوانید بهتر و علمی تر به دکوراسیون داخلی بپردازید. در انتخاب رنگ مبلمان هم دقت کافی را داشته باشید تا در عین اینکه هماهنگی و هارمونی محیط حفظ شود، تنوع و شادابی هم در محیط به ارمغان بیاید. سبک دکوراسیون مینیمال هم یکی دیگر از سبک های پر طرفدار است که برخی افراد تصمیم میگیرند که سبک مینیمال برای برای طراحی و دکوراسیون فضای داخلی منزل یا محیط کسب و کار خود استفاده نمایند. این نوع نرمافزار دیگر فقط محدود به طراحان داخلی نیست: گزینههای نرمافزاری زیادی وجود دارند که با کمک گرفتن از آنها میتوانید اتاق خود را مرتب کنید. همینطور میتوانید این کارها را با وسایلهای دیگر داخل اتاق تنطیم کنید، مانند (تختخواب، تلوزیون و غیره). برای خانههای خود میتوانید با استفاده از تصویر بالا از کاناپهی بدون محدودیت زمانی، صندلیهای مشابه به دورهی لویی پنجم، ترکیبی دستچین از قطعات هنری استفاده کنید.

2- استفاده از حداکثر فضاها برای جانمایی کابینت ها، قفسه ها و همینطور جانمایی تجهیزات آشپزخانه مثل یخچال و گاز و غیره، باعث می شود نظم بیشتری در دکوراسیون آشپزخانه خود داشته باشید و همینطور در دیوار های خالی میتوانید از نصب قفسه ها برای جاگیری بیشتر استفاده کنید. برای دیوارهای وسیع سعی کنید، مجموعه ای از هنرهای کوچک را انتخاب کنید، اما از اینکه دیوار خود را به گالری عکس تبدیل کنید دوری گزینید، چرا که ظاهر مدرنیستی را آشفته و شلوغ جلوه میدهد. از این رو امروزه امر طراحی داخلی منزل اهمیت فراوانی یافته است. این سه روش در عین سادگی راز طراحی هر فضایی است تخصص طراحی داخلی دارای اهمیت فوق العاده ای در روند طراحی کل ساختمان است و باید از آغاز پروژه به عنوان یک مرحله اساسی مورد توجه قرار گیرد. در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی رنگ ها بسیار حائز اهمیت هستند، زیرا از نظر روانشناختی رنگ های مختلف تاثیرات متفاوتی بر روح و روان و اعصاب افراد دارند. از کارهای ساده و مینیمال تا کارهای منحنی و دکوراسیون های دکوراتیو، البته که مشاورین ما در هر محیط با توجه به پلان ساختمان، نور محیط، میزان تغییر مورد نظر و بودجه می توانند پیشنهادات شگفت انگیزی برای محیط شما داشته باشند و محیطی رویایی را برای شما عزیزان بهمراه داشته باشند.

علاوه بر نمونه کارهای این شرکت می توانید نمونه کارهای دیگری نیز ببینید. اگر ابعاد و فضای خانه به گونه است که بتوان مبلها را د رمقابل هم قرار داد، به چینش نوع دیگری فکر نکنید. قدرتی که فضاهای مختلف را با هم می آمیزد و حدفی شگفتانگیز از ترکیب اجزایی متفاوت بوجود میآورد. اما برخی از سبکهای چیدمان و طراحی داخلی معمولا بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند، به همین دلیل به نوعی تبدیل به ترند روز شده و به اصطلاح “مد” میشوند. قبل از آن مردم با سلیقه خود فضاها را دیزاین می کردند و از اصول خاصی تبعیت نمی کردند به همین دلیل نمی توانستند آن طور که باید بهترین استفاده را از فضا ببرند در حالی که اصول زیبایی شناسی و روانشناختی را نیز رعایت کرده باشند اما امروزه معماری داخلی و طراح داخلی با تکیه بر تخصص خود بهترین و زیباترین و کاربردی ترین فضا را می آفرینند. به طور مثال در سبک طراحی داخلی مینیمال رنگ های تیره ب کار برده شده در یک فضای روشن فضا را کلاسیک و مدرن می کند. سبک های بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که هر کدام نظر افراد متفاوت را جلب می کند. لازم به ذکر است که هر گیاهی برای نوع خاصی از سبک دکوراسیون داخلی مناسب است، پس بهتر میشود اگر در انتخاب آنها دقت لازم را در نظر داشت.

با افزایش زندگی مدرن و شهری برای تامین مسکن کافی برای تمامی متقاضیان آن، ناگزیر به ساخت آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی با تراکم بالا هستیم که این امر موجب شده تا در متراژ های هرچند کم منازل، طراحی داخلی آن ها به گونه ای باشد که استفاده بهینه از تمامی متراژ صورت گیرد و تا حد امکان پاسخگوی تمامی نیاز های خانواده باشد. در این سبک نیز شاهد عناصری همچون حکاکی ها و تندیس های مرمرین باستانی هستیم. در این مکان چه فعالیتی انجام می گیرد؟ چه خصوصیات و المان هایی رو دوست دارید و خط قرمز های شما چیست؟ رنگ هایی که به طور طبیعی در این مکان وجود دارد چه رنگ هایی است؟ هیچ زرق و برقی در لوازم جانبی و دکوراسیون به چشم نمیخورد، اثاثیه ساده هستند و به طور کلی مینیمالیسم به صورت خطوط فوق تمیز تعریف میشود و در عین زیبایی ساده است. به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا سطح انتظارات اعضای خانواده را لیست کنید و در هنگام مشاوره اولیه به کارشناس خود منتقل کنید، مثلا انتظار شما به طور کل از یک بازسازی ایده آل چیست؟ توجه داشته باشید که دانستن ویژگی های هر یک از سبک ها به شما کمک خواهد کرد که دکوراسیون و طراحی داخلی منزلتان را منسجم، هماهنگ و زیبا کنید.