اصول چیدمان در دکوراسیون داخلی چیست ؟

برخی از افراد به دلیل الزامات شهرداری، میزان عقب نشینی و موقعیت نامناسب ساختمان بازسازی را به نوسازی ترجیح می دهند. هماهنگی مبلمان با فضای محیط، هماهنگی رنگ و مدل پردهها با مبلمان و یا هماهنگی رنگ و اندازه کف پوشهای خانه با متراژ برخی از این موارد است. بهره گیری درست از نور طبیعی یکی از موارد مهمی است که ساختمان می تواند دارای آن باشد. طراح در این مرحله ، که یکی از مراحل مهم طراحی است ، باید طرح ایجاد شده در ذهن خود را سعی کند روی کاغذ پیاده کند. این عوامل اجزای ثابتی را برای محیط تشکیل می دهند که برای استفادهی عموم مناسب باشند و در عین ایجاد زیبایی، آرامش را برای اعضای خانه ایجاد می کنند. این سبک در عین سادگی، از سختترین سبکها برای چیدمان دکوراسیون محسوب میشود. انواع سبکهای دکوراسیون داخلی بسیار متنوع هستند به طوری که بیش از ۴۰ نوع سبک دکوراسیون داخلی وجود دارد. در مصر باستان در مقبرهها انباری وجود داشت که بهعنوان مخزن نگه داری غذا استفاده میشد. یکی از بزرگترین و رایج ترین مشکلات در هنگام طراحی دکوراسیون خانه های کوچک این است که اغلب افراد سعی می کنند همه ایده های طراحی را در این فضای تنگ به کار ببرند در صورتی که برای دیزاین داخلی این خانه ها باید ایده هایتان را محدود کنید.

در پروسه چیدمان فضای آشپزخانه ها پس از بررسی اصول ایمنی و بهداشتی در نظر گرفتن سلیقه کاربران نیز بسیار حائز اهمیت است اما به طور کلی در چیدمان آشپزخانه هابا ید به نکاتی مانند طراحی کابینت با توجه به نیاز کاربر و حجم وسایل ، طراحی میز با توجه به ابعاد آشپزخانه (در زمان کار در آشپزخانه یک میز کوچک کمک قابل توجهی به کاربردر مراحل پخت و آماده سازی غذا می کند ) توجه کرد . در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا ابعاد مختلف طراحی و دکوراسیون داخلی را برای فضای های مختلف مسکونی و تجاری بررسی نماییم. شما میتوانید طراحی دکوراسیون داخلی را در منزل، محل کار، ادارات و مراکز تجاری پیاده سازی کنید. در سبک ایرانی میتوانید با بکارگیری هوشمندانه لوازم و چیدمان درست یک سبک ایرانی و مدرن داشته باشید. سبک ایرانی اسلامی: در سبک ایرانی از رنگها و نقوش ایرانی استفاده میگردد.

از نقوش ایران باستان تا گلیمها و قالیهای ایرانی و با رنگهای شاد و سرزنده. سبک اسکاندیناوی در بسیاری از فضاها میتواند به کار برود، چون علاقهی آن به سادگی، به کار بردن عناصر طبیعی این سبک دکوراسیون برای مثلا فضای نشیمن ایده ال است. وقتی عبارت طراحی داخلی و دکوراسیون به گوش شما می رسد چه چیزی به ذهن شما می آید؟ هر کسی با هر شرایطی میتواند یک دکوراتور داخلی باشد. با توجه به ساختار پارچهای ساتن زیبا و نسبتاً براق، این سقف فوقالعاده در هر فضای داخلی خانه و یا محل کارتان میتواند مورد استفاده قرار گیرد.تابش خیره کننده نور به طور یکنواخت و ملایم پخش می شود و اتاق نیز به نوبه خود نرم، دنج و آرام می شود. به عنوان مثال میزان نور اتاق خواب با اتاق نشیمن و یا اتاق مطالعه متفاوت است. مسئولیت طراحی، مشاوره، ثبت سفارش و نصب تماما بر عهده تیم دکوراسیون داخلی میباشد این افراد در این زمینه تحصیل کرده و دارای تخصص میباشند و به راحتی میتوانند از صفر تا صد کار شما را راهنمایی کنند ما در آذران دکور گردهم آمده ایم تا با بکار بردن تخصصمان شما عزیزان را در این کار به بهترین نحو حمایت و راهنمایی کنیم.

هر کدام از این عناصر چنانچه نادیده گرفته شوند، اجرای دکوراسیون به طور کامل انجام نخواهد شد. کدام بخش در طراحی دکوراسیون منزل شما نیازمند بازسازی و استفاده از مصالح ساختمانی میباشد ؟ سبک دکوراسیون کلاسیک: در این نوع سبک رنگهای ملایم و طرح و نقشهای ظریف بسیار مورد توجه قرار میگیرد. طرحهای کاغذ دیواریها بسیار متنوع و گوناگون هستند و استفاده از کاغذ دیواری یکی از سادهترین راههای برای ایجاد رنگ، طرح و بافت در محیط خانه شما است حتی اگر تنها بر روی یک دیوار قرار بگیرد. خانه جایی است که افراد اوقات زیادی را در آن میگذرانند، از اینرو داشتن فضایی دلنشین و جذاب موجب ایجاد روحیه شاداب و باطراوت میشود. بافت آن شباهت زیادی به پارچه ابریشمی دارد و به دلیل داشتن مزایای ذکر شده لستفاده از آن در سقف باعث ایجاد رنگ و ظاهر زیبا در ظاهر آن میشود. بسیاری از افراد در طول روز مدت زیادی را در خانه حضور ندارند. آذران دکور با دارا بودن چندین سال سابقه در زمینه دکوراسیون داخلی پاسخگوی شما عزیزان در 7 روز هفته و حتی ایام تعطیل خواهد بود. چنانچه از هر سبک دکوراسیون استفاده میکنید و یا در انتخاب وسایل، نحوه چیدمان، استفاده از رنگهای متضاد و یا بکارگیری بافتهای گوناگون باید هماهنگی را در نظر بگیرید.