اصول چیدمان در دکوراسیون داخلی چیست ؟

همگی بیان کننده کیفیت و ظرافت این سبک هستند. در زمان یادداشت برداری سعی کنید که به تمامی جزییات دقت کنید، چراکه شاید برخی جزییات به نظر شما بی اهمیت باشد اما همیشه در کار طراحی و دکوراسیون داخلی یک اصلی وجود دارد که می گوید این جزییات و ظرافت کار است که باعث زیبایی دوچندان آن و تفاوت آن با نمونه های مشابه می شود. امروزه افراد بیشتر وقت خود را در فضای بسته می گذرانند به همین عنوان داشتن فضای بسته شاد باعث به وجود آمدن اوقات خسته ناپذیری است که در آن اتاق هستید. هدفهایتان را مشخص نمایید تا سبک دکوراسیون شما تعیین گردد و شما را به آن اهداف برساند. در این جا قصد داریم که با سبک های مختلف دکوراسیون داخلی آشنا شویم، زمانی که شما تصمیم میگیرید برای فضای منزل یا محل کار خود تکنیک های دکوراسیون و طراحی داخلی را پیاده سازی نمایید در ابتدا باید با سبک های مختلف آن آشنا باشید. این که شما از کدام یک از سبک های دکوراسیون فضای داخلی استفاده نمایید، در این مورد متخصصین مربوط می تواندد مشاوره لازم را به شما ارائه دهند، که شما می توانید بعد از مطالعه موارد ذکر شده از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت آچیلان دکور با کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی ارتباط برقرار نمایید، و مشاوره لازم را در این زمینه از آن ها دریافت کنید.

مقیاس و تناسب: مقیاس به معنی اندازه اجسام با یکدیگر است و تناسب اندازه نسبی و ارتباط اجسامی است که در کنار یک دیگر قرار می گیرند. معنی دکوراسیون در لغت نامه فارسی آراستن، چیدمان و مرتب کردن است. ام در شهری مثل تهران برای طراحی داخلی هتل هایی مانند هتل استقلال یا هتل المپیک بهتر است که از ایده های نوین و هوشمند سازی برای دکوراسیون داخلی هتل و چیدمان وسال لابی هتل و اتاق های مسافران استفاده شود. ترکیب رنگ کلی به کار رفته در دکوراسیون مدرن بیشتر سفید و مشکی می باشد و بیشتر از المان های چهارگوش برای تزئین بخش های مختلف منزل استفاده میشود. ضمن این که برخی ها معتقدند که سبک مینیمال شباهت های جزیی با سبک مدرن دارد، در زمان استفاده از سبط مینیمال باید بسیار دقت کنید که در این سبک از وسایل اضافی و دکوری های اضافی به هیچ عنوان استفاده نکنید، و این سبک هر چقدر خلوت تر باشد زیبایی چشم نواز تری دارد. توجه نکردن به این مورد می تواند باعث ایجاد سردرد و خستگی چشم شما شود. سبک اسکاندیناوی در بسیاری از فضاها میتواند به کار برود، چون علاقهی آن به سادگی، به کار بردن عناصر طبیعی این سبک دکوراسیون برای مثلا فضای نشیمن ایده ال است.

با این حال، موضوعی که در این زیبایی شناسی طراحی وجود دارد، تصویربرداری از ماشین و ویژگی های آن است: سرعت، قدرت، کارایی، دقت، قابلیت اطمینان و غیر شخصی بودن. ممکن است طراح داخلی کار چیدمان و دکوراسیون داخلی را انجام دهد اما عکس این موضوع صادق نیست و دکوراتور نمی تواند به طراحی داخلی بپردازد بلکه برای این کار حتما نیاز به اخذ مدرک است طراح داخلی با مشاوره معمار پروژه حتی قادر به تغیرر طراحی معماری نیز میباشد مثلا ممکن است برای طراحی داخلی ایده آل یک دیوار را جابجا نماید و به بحث تخریب و جابجایی و یا ساخت فضاهای جدید ورود کند چرا که علم ورود به بخش فنی ساختمان را دارد اما طراح دکوراسیون ممکن است حتی مدرک مرتبط با رشته معماری نداشته باشد و استعداد ایشان در انتخاب طرح های زیبا و فراهم کردن هارمونی های جذاب و گیرا باشد گرچه طراح می تواند با مجهز کزدن خود به مباحث طراحی معماری کار خود را ارتقا دهد و کمک بیشتری در این زمینه به فضاهای داخلی داشته باشد ولی الزاما این نکته ضروری نیست در نتیجه دکوراتور برای انجام کارهای محول شده به خود بیش از هر چیز به ذوق و قریحه و زیبایی شناسی نیاز دارد تا دانستن علوم مهندسی چرا که وی در پایان یک پروژه معماری به کار اضافه شده و چه بسا طراحان دکوراسیون در ساختمان هایی مشغول شوند که سالها پیش ساخته شده اند ولی طراح داخلی در صورتی الزام به حضور در یک پروژه تغییر دکوراسیون پیدا می کند که نیاز به حذف یا جابجایی و یا ایجاد فضای جدیدی باشد گرچه در بسیاری از موارد طراح داخلی خود طراحی دکوراسیون را نیز با توجه به استعداد و ذوق و قریحه خود انجام می دهد.

شما می توانید زمانی که به رنگ خاصی علاقه مند هستید یکی از دیوارهای منزل خود را برای این رنگ در نظر بگیرید و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری و یا رنگ های دیگر ترکیب کنید. به طور مثال با تغییر رنگ، وسایل خانه و امثال آن، قسمت های مد نظر تغییر پیدا میکنند و کسی که طراح و دکوراتور هست باید ابعاد و اندازه های محیط و همچنین مقدار روشنایی و اندازه و ابعاد مبل و نوع مصالح را در نظر داشته باشد. البته بحث دکوراسیون داخلی هتل ها با توجه به موقعیت جغرافیایی آن ها در شهر های مختلف می تواند متفاوت باشد، مثلا در نزدیکی شهر ها و اماکن تاریخی مختلف بهتر است که دکوراسیون و فضای داخلی هتل ها به صورت سنتی و کلاسیک طراحی شود. تا در کنار زیبایی یک خانه، محیطی امن را نیز هم برای افراد آن خانه فراهم کند و خلاقیت همیشه می تواند باعث ایجاد یک فضای منحصر به فرد و دلنشین شود.