آموزش کامل دکوراسیون داخلی با 15 درس رایگان+ جزوه PDF – سریع آسان

با دیوارهای سفید وکفپوشی از الوار اساس کار را بسازید و ازاینجا به بعد مسئله، نقاط برجسته است. استفاده از چوب های طبیعی رنگ روشن در این سبک بسیار متعارف است. این فضا به چه میزان روشنایی نیاز دارد؟ همان طور که می دانید انجام امور اداری در کشور ما همواره فراز و نشیب های زیادی دارد. در گذشته اغلب دیوارها تعیینکننده تفکیک فضایی بودن اما الان اکثر نقشهها به صورت باز و آزاد طراحی میشه، در نتیجه مبلمان باید حد هر فضا رو تعیین کنن، پس نحوه چیدمان اهمیت زیادی پیدا میکنه. از نقش موثر مبلمان در دکوراسیون خانه گفتیم، باید بدونید که انتخاب مبلمان مناسب براساس سبک و نیاز به فضایی که در اون استفاده میشه هم بستگی داره. یکی از عوامل تاثیرگذار در این مساله، الگوهایی هست که در دکوراسیون منزل به کار میبریم؛ طرح و نقش دیوارها، روکش مبلمان، فرش، حتی طرح اکسسوریهایی که به عنوان تزئین در فضا استفاده میشن اهمیت زیادی دارن. برای همین توصیه میشه تا جایی که فضا و سبک مدنظرتون اجازه میده، از این عنصر بهره کافی ببرید. برای داشتنِ بهترین دکوراسیون داخلی، چه اصولی رو رعایت کنیم؟

مثلا دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچکی رو درنظر بگیرید که نیاز به یک تخت دونفره داره. سبک و استایل که در این مطلب بارها و بارها ازش حرف زدیم و نشون میده چه نقش پررنگی در دکوراسیون داخلی داره. اتفاقا نکتهای که در این قسمت اهمیت پیدا میکنه، این هست که شما هر سبکی رو که انتخاب میکنین، بهتره امضای خودتون رو پای اون سبک و فضا بذارید، یعنی چی؟ اگر مبل جداگانهای تهیه بشه، تقریبا هیچ فضای تنفسی در اتاق باقی نمیذاره و اینجاست که پای مبلمان چندمنظوره وسط میاد که بتونه نیازهای مختلفی رو برآورده کنه. اما به صورت کلی رنگ در یک فضا نباید باعث آشفتگی بصری بشه، یعنی نباید تضادهای افراطی عمدی داشته باشه و نباید افراد رو خسته، کسل و بیانرژی کنه. نورپردازی مصنوعی هم بهتره برای هر فضا به صورت اختصاصی طراحی بشه و از نورپردازی کلی پرهیز کنین. توافق کلی در این است که سبک معاصر شامل خطوط صاف و ساده، یک پالت رنگ طبیعی وزندگی پلان آزاد و فرم باز است. شما در این سایت میتوانید طرح هایی به سبک معاصر پیدا کنید که ناشی از ایده های ذهنی طراحی به نام ویلی تیلور می باشد.

حظ بصری نکتهای هست که شاید همه به دنبالش باشیم اما ندونیم چطور میشه بهش دست پیدا کرد. هر فضا علاوه بر عملکرد، شخصیت خاص خودش رو هم داره که این شخصیت با چیدمان مبلمان نشون داده میشه؛ مثلا نشیمن فضایی هست که افراد حول یک نقطه کانونی جمع میشن و میخوان اوقاتی رو باهم سپری کنن یا در اتاق خواب عملکردهای مختلف درون یک فضا تعریف میشن، پس باید تفکیک درستی بینشون صورت بگیره و این کارها با مبلمان امکانپذیر هست. تقریبا هر فضایی و هر سبکی موافق استفاده از گل و گیاه طبیعی هست. هر فضایی از اجزای فیزیکی و بصری متفاوتی با توجه به کاربردش تشکیل میشه. در ادامه در مورد هر یک از عناصر 5 گانه بالا بیشتر توضیح میدیم. در ادامه در مورد هر یک از اصول بالا بیشتر توضیح میدیم. هر کدوم ویژگیهای منحصربهفرد خودشون رو دارن و درواقع شما با انتخاب هر سبک بخشی از روحیه، سلیقه و شخصیت خودتون رو به نمایش میذارید.

یعنی اون سبک رو طبق سلیقه خودتون بازطراحی کنین تا خانه شما منحصرا برای خودتون باشه. با این همه، تزئینات داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزهکاریهای متفاوتی است که براساس سلیقه ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر میشوند. در لغت نامه آکسفورد این واژه و اصطلاح به این صوت تعریف شده است: “هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن هنرمندانه رنگ و تمام وسایل موجود در ساختمان و منزل”. معمولاً برای بازسازی و اجرای دکوراسیون داخل هر واحد اگر غیر اساسی نیازی به اخذ مجوز نمی باشد اما در مقابل برای بازسازی مشاعات ساختمان علاوه بر جلب رضایت تمامی ساکنین باید از شهرداری مجوزهای مخصوص برای تغییرات در راه پله، احداث و یا بازسازی آسانسورو عوض کردن نمای ساختمان گرفته شود. برخی مشتریان ترجیح میدهند بصورت سالیانه و یا با تغییرات فصلی مدل و طرح دیوارپوش های فضا را تغییر دهند که به این دسته نیمه دائم گفته میشود اما در برخی قسمت ها مانند ادارات ، کارخانجات، باشگاه ها و مدارس و یا در فضاهایی که ممکن است نخواهید هزینه چندانی برای تغییرات دیوارپوش بصورت مستمر انجام دهید دیوار پوش دائمی بهترین گزینه برای استفاده است. این نوع از بام سبز ، شامل انواع مختلفی از گیاهان میباشد ، و مثل یک پارک ، یا باغ طراحی میشود.