آموزش تصویری دکوراسیون داخلی و منزل (مرحله به مرحله)

ناگفته نماند که سطوح انعکاسی و آینه ها در این سبک، نقش مهمی را اجرا می کنند که باعث می شوند، محیط خانه از آن چه که هست، بزرگ تر و روشن تر به نظر بیاید. مبلمان ، نقش بسیار زیادی در زیبا سازی دکوراسیون داخلی دارد. محیط کار و نحوه قرار گرفتن میز و صندلی و سایر وسایل در آن تاثیر بسیار زیادی بر دیدگاه کارفرما یا ارباب رجوع دارد. چیدمان ظروف مسی و سفالی قدیمی در بخش های مختلف خانه، قرار دادن پادری های نمدی در راهرو و ورودی، قرار دادن کوسن های رنگی و مخمل بر روی نیمکت های فرش شده در گوشه پذیرایی یا اتاق نشمین از دیگر ایده های کاربردی در این زمینه به شمار می روند. برای انجام بهتر و طراحی ایده آل دکوراسیون داخلی بهتر است نقطهی کانونی مناسب را پیدا کنید و بر اساس این نقطهی مرکزی، بهتر است به چیدمان مبلمان و به قرار دادن گلدانها و میز توجه کرد. با توجه به کوچک بودن فضا بهتر است مبلمان با ابعاد کوچک تر و تعداد کمتر خریداری کنید و حتی الامکان از خرید مبل سلطنتی در این شرایط باید خودداری شود.

نصب آیینه بر روی دیوارهای منزل یکی از بهترین راهکارها برای این است که فضای داخلی منزل بزرگتر به نظر برسد و باعث میشود نور بهتر در فضا پخش گردد. از مهم ترین بخش ها در طراحی داخلی منزل می توان به آشپزخانه اشاره نمود. از دیگر اصول بسیار مهم که در سالهای اخیر به شدت مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، فنگشویی می باشد. تکیه گاه تخت خواب باید دیوار باشد و نباید پاها به سمت در ورودی قرار گیرد. نورپردازی در سطوح کنار هم، نباید کاملا شبیه به هم باشد. نباید از دکوریجات تجملی و تزئینی استفاده کنیم دکوراسیون داخلی مدرن نباید شلوغ باشد و برای حفظ سادگی و خلوتی به اندازه نیاز از اثاثیه مانند کوسن، فرش و… اتوکد یک نرم افزار بسیار محبوب و پر کاربرد در کلیه شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون داخلی است. کاربرد را فدای ظاهر نکنید. رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی: نارنجی رنگ گرم و شادی آوری می باشد که خاصیت ضد افسردگی بودن آن باعث شده است کاربرد زیادی در طراحی داخلی داشته باشد.

به همین خاطر باید در طراحی داخلی اتاق خواب دقت زیادی داشت. البته توجه داشته باشید که در استفاده از گل در اتاق خواب زیاده روی نکنید. البته طراحی دکوراسیون محیط کار تنها مربوط به محیط های اداری نمی باشد، بلکه تمام صنف ها را شامل می شود. از دیگر سبک های طراحی دکوراسیون داخلی می توان به اسکاندیناوی، ترنزیشنال، امروزی، عربی، خاورمیانه، هندی، فرانسوی، گوتیک و سبک مراقبه ای اشاره نمود. یکی از استاندارهای مطرح در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، قانون مثلث می باشد. مثلث در این جا به این معنا است که یخچال، گاز و سینک باید کدام روی یکی از رئوس آن قرار گیرند. با یک نقشه از پیش تعیین شده وسایل را درست در سر جای خود قرار دهید و مرحله به مرحله مثل یک طراح داخلی حرفه ای، کار طراحی و دیزاین منزل خود را انجام دهید. طراحی داخلی شرق دور: این نوع طراحی بیشتر در منازل ژاپن و کره به چشم میخورد. اگر یک شرکت هستید و بر روی برند خود کار میکنید، یا حتی اگر یک استارتاپ نوپا هستید، یک دکوراسیون اداری استارتاپی بینظیر میتواند به شما در قدرت دادن به برندتان کمک کند. مبلمان های دست ساز و باکیفیت اما این دفعه با نقوش کمتر و ساده تر، اکسسوری های ساخته با چوب بلوط یا ماهون، شیشه های رنگی و…

پالت رنگی در این سبک رنگ های خنثی مانند رنگ های بژ،خاکی، رنگ عناصر طبیعی مانند چوب و چند رنگ گرم مانند زرد، نارنجی و قرمز برای ایحاد تعادل است. رنگ آبی مورد پسند بسیاری از افراد است چون این رنگ حس پاکی و آرامش را به فضای منزل شما میدهد. اتاق خواب کودکان نه تنها محلی برای آرامش و استراحت آنها به شمار می رود، بلکه محیطی برای آموزش و یادگیری و درس خواندن آنها محسوب میشود. برای شهرهای ساحلی مناسب می باشد. البته دقت داشته باشید که از میزهای مربع و مستطیل در این شرایط برای جلو مبل استفاده کنید. اگر قصد دارید در رشته طراحی دکوراسیون داخلی تحصیل کنید و به موفقیت های خوبی در این زمینه دست پیدا نمایید، مطالعه و دیدن نمونه کارهای سایر طراحان و الهام گرفتن از آنها را باید یکی از برنامه های اصلی تان قرار دهید. که این یک المان خوب و مثبت برای دکوراسیون داخلی منزل است.