آموزش تصویری دکوراسیون داخلی و منزل (مرحله به مرحله)

به عنوان مثال اگر عاشق و چنگال با طرح راه راه دارید، آن را تنها در یک یا دو تا از لوازم منزلتان مانند میز غذاخوری به کار بگیرید. می توان از نور طبیعی یا انواع لوسترها استفاده نمود. علاوه بر دکوراسیون منزل و آشپزخانه، از جمله کاربردهای بسیار مناسب این رنگ می توان در موسسات توان بخشی و خانه سالمندان اشاره نمود. انتخاب رنگ نورها هم بسیار مهم است و باید با رنگبندی فضا تطابق داشته باشد. با رعایت این نکات با توجه به علایق شخصی خود و نیز توجه به بودجه ای که برای این منظور در نظر دارید، می توانید سبک مناسب خود را انتخاب کرده و آن را به بهترین شکل اجرا نمایید. رنگ ها از نظر درخشندگی و شفافیت انواع مختلف دارند که بهترین انتخاب، انتخاب رنگ های روشن با درخشندگی و شفافیت زیاد است. تلاش کنید تا حداقل و حداکثر فاصله از ورودی ها باید حدود ۶۰ الی ۱۲۰ سانتی متر باشد. اگر نقشه معماری در دسترس نباشد، مهندسان معماری شرکت آرین پاراکس به راحتی و با اندازه گیری فضا به کمک متر های دستی و یا لیزری، نقشه ی آن را تهیه می کنند.

پس انتخاب رنگ مناسب یا کاغذ دیواری های مناسب بر جلوه ی فضای داخلی بسیار تاثیر گذار است. لازم است بدانید که در فضاهای کوچک رنگ های روشن انتخاب های مناسب تری هستند. از دید خیلی از افراد چیدمان و طراحی طراحی داخلی منزل ایرانی کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود، اما این طور نیست و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، زیرا زیباترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل را خواهید داشت. لازم است بدانید که هر سبک از دکوراسیون گل و گیاه متفاوتی را می طلبد. تا در صورت نیاز از هر یک از آنها در مواقع مختلف استفاده شود. وسایل را به گونه ای قرار دهید تا تجمع وسایل در اطراف اتاق باشد نه وسط آن زیرا تجمع آنها دروسط اتاق باعث تبدیل آن فضا به دو نشیمن کوچک می شود در حالیکه چیدمان وسایل در اطراف اتاق کمک بزگی به داشتن یک فضای نشیمن بزرگ میکند. نور خوب در اتاق خواب، به شما این امکان را میدهد کــه بعد از یــک روز سخــت کاری، خوابـــی راحــت داشته باشید.

موضوع دکوراسیون داخلی خانه همیشه پر اهمیت هست و همه خانومها علاقه دارن خونه زیبایی داشته باشن و لوازم خونشون خوب چیده بشه. چون هر لحظه ما در تماس با کف پوش هستیم و ارتباط بیشتری با آن داریم.هماهنگی آن با سایر بخش های دکوراسیون و زیبایی آن بسیار حائز اهمیت است. معتبرترین وبگاه های جهان در رابطه با این سایت می گویند HOUZZ سایتی است که به کاربران خود آموزش می دهد که چگونه به بهترین شیوه از اقامتگاه خود خانه ای امن و زیبا بسازند. نور مهم ترین و اصلی ترین گزینه در دکوراسیون داخلی می باشد و میزان نورپردازی هر بخش از خانه با سایر بخش ها متفاوت می باشد ولی زیبایی دکوراسیون هنگامی جلوه گر خواهد شد که نورپردازی به صورت مناسب و به اندازه باشد. شما می توانید در کنار چیدمان کتاب ها در قفسه های کتابخانه، از لوازم های تزئینی وانواع اکسسوری ها نیز استفاده نمایید. میزی در یکطرف کاناپه قرار دهید، و قفسهی کتاب را در یک طرف تلویزیون قرار دهید و یا یک نقاشی در کنار میز بگذارید. خانه باید معرف شخصیت صاحب خانه باشد، بنابراین در برخی از مکان های خاص منزل عکس های خانوادگی یا آثار هنری را قاب کنید و به دیوار بیاویزید.

این از این جهتی است که اولا هر رنگ مفهوم خاص خودش را دارد و به نوعی باید در جای مناسب خودش به کار رود. در اتاق های کوچک تر می توانید به جای دیوار، سقف را برای این کار انتخاب کنید. زمانی که مبلمان را در اتاق مرتب میکنید، زمانی که در درب ورودی قرار گرفتید این محیط باید باز و پذیرا باشد. محیط کار و نحوه قرار گرفتن میز و صندلی و سایر وسایل در آن تاثیر بسیار زیادی بر دیدگاه کارفرما یا ارباب رجوع دارد. رعایت برخی اصول ساده و کاربردی در نحوه چیدمان میتواند تأثیر شگرف در دکوراسیون داشته باشد. میتوانید به جای تلویزیون در فصول سرد، شومینه را کانون چیدمان خود قرار دهید. برای تغییرات کوچک، ایده های تازه ارائه دهید. به عنوان مثال مبل راحتی بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن، اتاق مطالعه و اتاق خواب به شمار می آید. اگر هم اتاق یا خانه شما به سبک سنتی است، استفاده لوازم عتیقه مانند میزهای عسلی یا حتی کلکسیون ها ترکیب کنید. نور و روشنایی به عنوان قلب خانه یا فضاهای دیگر به حساب می آید پس باید در انتخاب آن دقت کرد. ٭ لایه های روشنایی متفاوت در طراحی دکوراسیون منزل در نظر بگیرید : طراحی مناسب ویا نامناسب روشنایی در دکوراسیون اتاق می تواند تاثیر زیادی در خلق و خوی اتاق شما داشته باشد.